Wydanie nr 29/2023, Niedziela 29.01.2023
imieniny: pokaż (7 imion)Franciszek Salezy, Sulpicjusz, Ismena, Gildas, Konstancja, Waleriusz, Zdzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. LVII regaty kajakowe o Puchar Nogatu.

  • Wydanie nr 29/2023
  • 6 czerwca 2022, 09:53
  • MKS Nogat
  • SportWodne
Malbork. LVII regaty kajakowe o Puchar Nogatu. fot. MKS Nogat
W sobotę, 4 czerwca br. na rzece Nogat w Malborku odbyły się regaty kajakowe o Puchar Nogatu im. Józefa Wiatra, organizowane przez Malborski Klub Sportowy Nogat. W wydarzeniu udział wzięło 13 klubów z północnych województw naszego kraju.

Regaty kajakowe rozgrywane w Malborku są najstarszymi, cyklicznymi regatami w Polsce organizowanymi od 1964 r. Od 28 lat poświęcone są pamięci wieloletniego działacza, trenera i twórcy malborskiego kajakarstwa, Józefa Wiatra. W tym roku przypada jubileusz 75 – lecia istnienia pierwszego klubu sportowego w Malborku - MKS Nogat. Od początku organizatorem regat jest Malborski Klub Sportowy Nogat i Miasto Malbork.

Do regat zgłosiło się 140 zawodników z 13 klubów województw północnej Polski. Zawodnicy ścigali się na dystansach 200m, 500m i 1000m. Regaty zostały przeprowadzone na odcinku rzeki Nogat koło przystani MKS Nogat. W regatach udział wzięły następujące kluby: K.S. Victoria Sztum, MKS Nogat Malbork, Baza Mrągowo, MKS Polstyr Człuchów, MMKS Gdańskie Lwy, MRKS Gdańsk, UKS Motława Gdańsk, UKS Puma Ostróda, UKS Silvant Kajak Elbląg, UKS Sokolik Czernin, UKS Szóstka Gdańsk, UKS ZSS Człuchów i Korona Elbląg.

Do głównego wyścigu memoriałowego regat K-1000m open stanęło 12 zawodników. Zwyciężył zawodnik UKS Silvant Elbląg Igor Komorowski.

- „Reprezentant Nogatu, junior Krzysztof Rybka w tym wyścigu zajął 5 miejsce. Liczyliśmy, że ufundowany przez Burmistrza Miasta Malborka Puchar Nogatu pozostanie w Malborku. Niestety, w wyścigu tym nie mógł wystąpić nasz czołowy zawodnik Wiktor Żarski, który obecnie przebywa na zgrupowaniu Kadry Polski w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu i przygotowuje się do występu w Mistrzostwach Europy U-23 w Szeged – Węgry” - wyjaśnia Andrzej Lewandowski z MKS Nogat.

Każdemu wyścigowi z udziałem malborskich kajakarzy kibicowali rodzice i sympatycy kajakarstwa, którzy po zakończeniu mieli możliwość przejażdżki smoczą Łodzią po Nogacie. Zwycięskich zawodników po raz pierwszy po dwóch latach pandemii w tradycyjny sposób dekorował Prezes Pomorskiego Związku Kajakowego, Piotr Ciesielski.

- „MKS Nogat dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji regat. Dziękujemy za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów zarówno na lądzie, jak i na wodzie jednostkom Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Malborku” - dodaje Andrzej Lewandowski.


 

MKS Nogat zaprasza wszystkie chętne dziewczęta i chłopców w wieku 11-14 lat do udziału w treningach kajakowych na przystani MKS Nogat. Szczegóły na plakacie.

 

MKS Nogat
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.