Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy pandemia wpłynęła pozytywnie na rynek pracy?

Pandemia wywróciła sytuację na rynku pracy do góry nogami. Mimo chęci powrotu do normalności pracodawcy nadal muszą liczyć się z obostrzeniami i potrzebą zmiany dotychczasowego trybu działania. Jednak oprócz negatywnych stron istnieją również pozytywne aspekty pandemii. Jakie? Sprawdź koniecznie!

Elastyczność w miejscu pracy

Dzięki możliwości przejścia na tryb zdalny lub hybrydowy pracodawcy mogli sprawdzić nowe rozwiązania, które wcześniej były jedynie dyskutowane lub zostawały odrzucone. Praca w zaciszu domowym pozwala pracownikom skupić się na swoich obowiązkach, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze na dojeżdżanie do biura czy innego miejsca pracy. Takim sposobem możliwa jest większa elastyczność, którą pracodawcy mogą oferować swoim pracownikom, co zwiększa ich zadowolenie.

Niezależność w pracy

Okres pandemii sprawił, że pracownicy musieli zaufać swoim pracownikom w kwestii pracy i pozwolić im na swobodę. Dlatego też zwiększyła się ich niezależność w pracy, przez co mogą oni czuć się bardziej komfortowo. Pracodawcy natomiast mogą sprawdzić prawdziwą motywację swoich pracowników, ponieważ praca zdalna wymaga większej samodyscypliny oraz elastyczności w kwestii sumiennego wypełniania obowiązków.

Więcej czasu na sprawy prywatne

Jak wspomniano wyżej, dzięki pracy zdalnej pracownicy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdy do pracy. Takim również sposobem mogą się oni skupić również na własnych sprawach prywatnych, spędzając więcej czasu z rodziną czy poświęcając się swojemu hobby. Dzięki pracy zdalnej, jeżeli grafik jest elastyczny, możliwe jest również stworzenie własnego harmonogramu dnia, dzięki czemu na każde zadanie przyjdzie czas i pora. Takim sposobem pracownicy mogą poczuć się spełnieni i wprowadzić do swojego życia prawdziwy Work-Life-Balance!

Większa znajomość programów komputerowych i Internetu

Przez potrzebę przejścia na pracę zdalną wystąpił również obowiązek nauczenia się działania przeróżnych programów komputerowych, umożliwiających swobodne porozumiewanie się czy zapisywanie efektów pracy. Takim sposobem, osoby niezbyt znające się na komputerach mogły otworzyć się na nowe możliwości i rozwiązania. W dzisiejszych czasach znajomość programów komputerowych jest kluczowa, dlatego więc taka wiedza będzie mogła być na co dzień wykorzystywana, również w celu podniesienia swoich kompetencji.

Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

 

Czy pandemia wpłynęła pozytywnie na rynek pracy?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.