Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. OSP zbiera na #BUSratowniczy. Szczegóły w artykule.

Krynica Morska. OSP zbiera na #BUSratowniczy. Szczegóły w artykule. fot. OSP Krynica Morska
Ratownicy OSP Krynica Morska w ubiegłym roku wzięli udział w 144 akcjach ratowniczych. Na co dzień 12 ratowników ochrania około 1200 mieszkańców. Jednak w sezonie wakacyjnym liczba ta wzrasta nawet do 40 tys. osób przebywających jednocześnie na terenie gminy. W sezonie wakacyjnym na terenie gminy stacjonuje dodatkowy Zespół Ratownictwa Medycznego. Jednak z uwagi na liczbę osób przebywających na plażach gminy Krynica Morska, w wakacje strażacy ochotnicy współdziałają razem z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Jednak w okresie tym istnieje duży problem z bezpiecznym przewożeniem lekarza i poszkodowanych, szczególnie, gdy sytuacja wymaga transportu w pozycji leżącej.

- „Postanowiliśmy zatem uruchomić w wymiarze lokalnym akcję #KaretkadlaKrynicy, z czasem przemianowaną na #BUSratowniczy, tak aby wspólnie zebrać środki na zakup pojazdu, który przez najbliższe co najmniej 10 lat służył będzie mieszkańcom oraz wypoczywającym na wakacjach w Gminie Krynica Morska do bezpiecznego dowożenia lekarza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do potrzebujących oraz transportu poszkodowanego wraz z lekarzem do śmigłowca LPR, bezpiecznego przewożeniu osób potrzebujących pomocy przebywających na terenie Gminy Krynica Morska w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Placówką POZ, służbami ratunkowymi i porządkowymi wykonującymi działania na terenie naszej Gminy oraz wszelkich innych akcji wymagających przewozu osób, czy transportu pomocy (akcje humanitarne, sytuacje kryzysowe)” - mówią ratownicy z OSP Krynica Morska.

W tym celu chcieliby zakupić i przygotować około 10 - letni minibus 9 - osobowy, który po czasowym wymontowaniu części siedzeń i montażu platformy do przewozu poszkodowanego oraz dedykowanych najazdów, służyłby do działań ratowniczych (transport poszkodowanych w pozycji leżącej i siedzącej lub na wózku) w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, zaś po wymontowaniu całkowitym siedzeń służyłby, jako bus humanitarny i transportowy, a przy wszystkich zamontowanych siedziskach umożliwiłby przewożenie osób.

- Dotychczas na ten cel w ramach zbiórki, przy okazji współorganizowanego przez nas wydarzenia #PiknikRodzinnyBezpiecznaKrynica, udało się nam zebrać 12550 zł. Na ten cel przeznaczamy również środki ze sprzedanego niedawno naszego starego wozu bojowego. Szacujemy, że łączny koszt zadania polegającego na zakupie 9 - osobowego minibusa, poprawie jego stanu technicznego i przygotowaniu do działań bojowych, wprowadzeniu zmian konstrukcyjnych wynikających ze specyfikacji dla Samochodów Lekkich Operacyjnych Straży Pożarnej i umożliwiających wprowadzenie auta na podział bojowy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, przygotowanie i montaż dedykowanej platformy do transportu poszkodowanych w pozycji leżącej oraz doposażenie auta w wyposażenie z zakresu udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz potrzeb w zakresie realizowania działań przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wyniesie ok 75.000 złotych. Chcemy rozwiązać problem transportu na lata, nasz projekt poprawy bezpieczeństwa konsultowaliśmy z naszymi partnerami w działaniu oraz lokalnymi instytucjami, stąd też wpisuje się on w szersze potrzeby zarówno społeczności lokalnej, jak i turystów odwiedzających naszą Gminę” - tłumaczą ratownicy.

 

Każdy z nas może dorzucić swoją przysłowiową cegiełkę. Wystarczy wejść na https://zrzutka.pl/uctthw

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: OSP Krynica Morska

OSP Krynica Morska
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.