Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork – czy sport w tym mieście się rozwija?

Malbork – czy sport w tym mieście się rozwija? fot. Malbork – czy sport w tym mieście się rozwija?
Lokalne wsparcie jest niezwykle ważne dla każdego klubu. Niezależnie od tego czy jest to piłka nożna czy zapasy to zawodnicy wiedzą, że mają kogoś kto im kibicuje.

Chcą, aby pokazać wszystkim, że pochodzą z małej miejscowości, ale wiele potrafią i mogą wiele zaoferować. STS kod promocyjny to możliwość sprawdzenia w jakiś sposób funkcjonują mniejsze kluby, a także kto w jakim regionie radzi sobie najlepiej.

 

Każde miasto w Polsce, mniejsze czy większe ma wielkie ambicje, aby rozwijać dziedzinę sportu szeroko rozumianego. Jedni będą znani z tego, że się starali, no ale nie zawsze wyszło, a inni mimo, że czasami nie zdajemy sobie sprawę skąd pochodzą, jadą na Olimpiadę i reprezentują nasz kraj. Malbork to miasto głównie kojarzone z Zamkiem Krzyżackim, bo w końcu jest to ogromny i pięknie zachowany obiekt. Niedaleko morza, więc też dobra lokalizacja. No, ale właśnie co ze sportem w Malborku? Czy działają tam w ogóle jakieś kluby oraz czy dzieci i młodzież mają możliwość trenowania swoich ulubionych dyscyplin? Warto sprawdzić co się dzieje w tak bardzo znanym mieście w Polsce.

 

W Malborku funkcjonuje kilka stowarzyszeń oraz klubów sportowych. Są również mniejsze kluby utworzone przez uczniów szkół. Jest to między innymi Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, gdzie młodzi zawodnicy mogą się sprawdzić w wielu dyscyplinach. Konkurują z innym drużynami na szczeblu powiatowym.

 

Znanym klubem sportowym w Malborku jest Nogat. Nazwa wzięła się od rzeki przepływającej przez miasto. Głównie zajmująca się kajakarstwem. Do klubu trwa cały czas nabór już dla dzieci w wieku 10 lat. Oczywiście w Nogacie funkcjonuje wiele kategorii wiekowych. Dobre przygotowanie może skutkować dobrymi występami chociażby na Mistrzostwach Polski. To nie wszystko. Wielu zawodników ma szanse na starty w zawodach międzynarodowych takich jak Mistrzostwa Europy. Jest zatem o co walczyć.

Pod tą samą nazwą funkcjonuje również klub piłkarski TP Nogat Malbork. W chwili obecnej grający w A – klasie w IV grupie. Zawodnicy noszą stroje w niebiesko – czerwone barwy. W 1996 roku powstał w Malborku inny klub piłkarski Pomezania. Biało – czarno – żółte barwy są ich wizytówką. Klub z fajną i ciekawą historią. W latach dziewięćdziesiątych grali na zapleczy Ekstraklasy, a do Malborku przyjeżdżała Polonia Warszawa czy Wisła Kraków. Kibice tęsknią za tymi emocjami. 1991 to był rok kiedy Malbork cieszył się z historycznego awansu do III ligi. Mało brakowało, aby zagrać o szczebel wyżej w rozgrywkach, ale Arka Gdynia okazała się mocniejsza. Kibice zapełniali stadion do ostatniego krzesełka, bo wiedzieli, że coś się ruszyło w kwestii futbolu w ich mieście. W końcu udało się, bo przeprowadzeniu udanych transferów awansować do II ligi w 1993 roku. Kibice zaczęli świętować, tworząc nawet fankluby. Cóż to były za emocje. Zaplecze Ekstraklasy i wygrana chociażby z Petrochemią Płock, było czymś czego kibice na długo nie zapomną. Niestety emocje szybko opadły. Główny sponsor MALMA odszedł z drużyny. Działacze również. Klub nie miał szans na normalne funkcjonowanie i ostatecznie zleciał do IV ligi.

Kibice czekają na powrót tych wspaniałych czasów, ale beż wsparcia finansowego nie ma na to szans. Być może jeszcze kiedyś odmieni się los futbolu w Malborku.

Malbork – czy sport w tym mieście się rozwija?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.