Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Rada i Burmistrz solidarni z Ukrainą

Malbork. Rada i Burmistrz solidarni z Ukrainą fot. Malbork - oficjalny profil miasta
03 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Malborka. Uchwalono wtedy jedno stanowisko i jedną uchwałę. Oba dokumenty były związane z napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Wspólne stanowisko Rady Miasta Malborka oraz Burmistrza Miasta Malborka dotyczyło „potępienia agresji Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy”. Oto treść stanowiska: „W obliczu niczym nieuzasadnionej, okrutnej agresji Federacji Rosyjskiej na suwerenne państwo Ukrainę - naszego sąsiada - Rada Miasta Malborka w imieniu malborskiej społeczności okazuje wsparcie i pełną solidarność z narodem ukraińskim.
Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec aktów agresji wymierzonych przeciwko suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Ukraina to niepodległe i demokratyczne państwo. Nienaruszalność granic i prawo do samostanowienia to fundamentalne zasady prawa międzynarodowego, które nie mogą być łamane.
Całemu narodowi ukraińskiemu ślemy wyrazy solidarności i wsparcia. Życzymy, aby przetrwał ten trudny czas, odzyskał utracone poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Podziwiamy odwagę oraz determinację narodu Ukrainy w obronie swojej Ojczyzny.
 
Deklarujemy swoje wsparcie oraz pomoc dla mieszkańców Ukrainy, w tym uchodźców, dla których nadszedł trudny czas konfliktu wojennego.
Mamy wielką nadzieję, że dramatyczna sytuacja na Ukrainie zostanie wkrótce zażegnana. Wyrażamy zdecydowane poparcie dla dążeń narodu ukraińskiego do wolności oraz członkostwa w demokratycznej Europie. Ukraina musi pozostać wolnym, suwerennym i niepodległym państwem.”
 
Drugim podjętym dokumentem była uchwała „w sprawie rozwiązania umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malbork z miastem Swietłyj/ Federacja Rosyjska”. W paragrafie 1. czytamy: „Upoważnia się Burmistrza Miasta Malborka do rozwiązania umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z miastem Swietłyj/Federacja Rosyjska zawartej 19 lipca 2019 r. za zgodą Rady Miasta wyrażoną Uchwałą nr X/86/20219 Rady Miasta Malborka z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie zawarcia umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z miastem Swietłyj/Federacja Rosyjska.”
Uzasadnienie do powyższej uchwały brzmi następująco: „W świetle zbrodniczej wojny prowadzonej przez Federację Rosyjską, przeciwko demokratycznemu i niezależnemu narodowi Ukrainy, w której giną niewinne osoby, władze Miasta Malborka wyrażają swój sprzeciw wobec tego typu działań i potępiają ten akt agresji. Czynimy to w imię wolności i pokoju, przeciwko wojnie! Nie istnieje wspólnota wartości z krajem, który napada na swoich sąsiadów gwałcąc prawo międzynarodowe.
W związku z powyższym upoważnia się Burmistrza Miasta Malborka do rozwiązania umowy z dnia 19 lipca 2019 r. o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z miastem Swietłyj/Federacja Rosyjska.
Podjęcie przedmiotowej uchwały jest w pełni uzasadnione.”
Oba dokumenty zostały przyjęte jednogłośnie.
 
Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) STANOWISKO Nr 1/2022 Rady Miasta Malborka i Burmistrza Miasta Malborka z dnia 03 marca 2022 r. potępiające agresję Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy,
2) Projekt uchwały nr XLIII/ /2022 Rady Miasta Malborka z dnia 03 marca 2022 r. w sprawie rozwiązania umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malbork z miastem Swietłyj/ Federacja Rosyjska.
Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
JAROSŁAW
JAROSŁAW 01.04.2022, 17:46
WIDZĘ ŻE MALBORKIEM RZĄDZĄ HIPOKRYCI JAK AMERYKANIE NAPADALI NA INNE KRAJE TO BYŁO DOBRZE , ALE JAK RUSKIE TO JUŻ ŻLE I PYTANIE DO WŁODARZY DLACZEGO JESZCZE NIE ZOSTAŁA ROZWIĄZANA UMOWA Z FIRMĄ Z KAPITAŁEM ROSYJSKIM KTÓRA BROWADZI PRACE W MALBORKU