Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Jest umowa na rozbudowę odcinka w Swarożynie.

DK22. Jest umowa na rozbudowę odcinka w Swarożynie. fot. GDDKiA
Wzmocnienie nawierzchni, przebudowa skrzyżowań i budowa ciągu pieszo - rowerowego przewiduje rozbudowa drogi krajowej nr 22 Starogard Gdańskim a Swarożynem. Po ich zakończeniu przejazd drogą będzie bezpieczniejszy, płynniejszy i bardziej komfortowy.

 

Po rozbudowie odcinek o długości 2,55 km między Zabagnem a Swarożynem będzie miał nawierzchnię wzmocnioną do nacisków 11,5 t na oś. Ponadto zostaną przebudowane skrzyżowania, wybudowana droga serwisowa, chodniki i ciąg pieszo-rowerowy (ten ostatni na całej długości inwestycji).

- „W samym Swarożynie skrzyżowanie z drogą powiatową do Godziszewa (ul. Leśna, na wysokości przychodni i cmentarza) zostanie przebudowane na rondo, a obecne dwa skrzyżowania z ul. Piastowską i Szkolną zostaną przebudowane w jedno i wyposażone w sygnalizację świetlną.

Ponadto na całym odcinku drogi zostanie zbudowany kanał technologiczny, oświetlenie drogowe i kanalizacja deszczowa. Natomiast w miejscach, gdzie będzie trzeba chronić mieszkańców przez hałasem dochodzącym z drogi, staną ekrany akustyczne” - informuje Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku i dodaje, że prace budowlane potrwają do końca maja 2023 r. i będą kosztowały niespełna 44 mln zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.

 

 

 

 

Efekty inwestycji.

Podstawowym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, likwidacja miejsc niebezpiecznych oraz poprawa komfortu jazdy i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi krajowej.

- „W wyniku realizacji rozbudowy zostaną zapewnione odpowiednie parametry nośności nawierzchni. Zmniejszeniu ulegnie negatywne oddziaływanie transportu na otoczenie, w tym na warunki życia mieszkańców i środowisko (poprzez obniżenie poziomu hałasu, drgań oraz ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport)” – podsumowuje Piotr Michalski.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Malbkontent
Malbkontent 11.02.2022, 14:50
A co z odcinkiem od mostu knybawskiego i ze słynnym rondem za wiaduktem? "Chińczycy" z taczuszkami i łopatkami już tego nie skończą, a GDAKA następny przetarg zorganizuje?