Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Morsy zapraszają do zimowej kąpieli na rzecz Marcelka.

Sztum. Morsy zapraszają do zimowej kąpieli na rzecz Marcelka. fot. archiwum prywatne rodziny
Marcel Bieszke niedługo skończy roczek. W wyniku powikłań podczas porodu doznał porażenia splotu barkowego typu Erba prawej rączki oraz porażenia nerwu twarzowego. Determinacja rodziców szukających wszędzie pomocy, wczesna rehabilitacja i pomoc specjalistów doprowadziły do tego, że chłopiec pomału zaczyna odzyskiwać sprawność. Ćwiczenia to jego jedyna szansa na samodzielną przyszłość.

 

- „Marcel jest uśmiechniętym, żywym i pogodnym dzieckiem. Jest naszym jasnym promykiem, iskierką, największą miłością. Jedynym naszym pragnieniem jest, aby nasz synek był zdrowy, rozwijał się prawidłowo i mógł cieszyć się dzieciństwem jak inni jego, zdrowi rówieśnicy” - mówią rodzice Marcelka. - „Prawdopodobnie rączka Marcela nigdy nie osiągnie 100 procentowej sprawności, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby przywrócić jej jak najlepszą kondycję i aby deficyty nie były w przyszłości uciążliwe dla Marcelka. Będzie to możliwe tylko i wyłącznie dzięki intensywnym ćwiczeniom i rehabilitacji”. A to wszystko kosztuje.

 

Dlatego też Sztumskie Morsy zorganizowały wspólne morsowanie połączone z akcją dobroczynną dla Marcelka i promowaniem kąpieli w zimnej wodzie. 

Impreza odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia na sztumskiej plaży w Jeziorze Zajezierskim. Początek o godz. 11, a finałowe wejście do wody zaplanowano na godz. 13. 

Organizatorzy zapewniają, że na uczestników będzie czekała ciepła zupa, kiełbaski z grilla, ciasta i wiele innych atrakcji.
 

 

 

 

Każdy z nas może dorzucić małą cegiełkę do leczenia Marcela. Wystarczy wejść na https://www.otwarteramiona.pl/podopieczni/bieszke-marcel/ i wspomóc leczenie małego wojownika.


 


 

Zdjęcia: archiwum prywatne rodziny

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.