Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie pierwszego tygodnia nowego roku – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 137/2022
  • 10 stycznia 2022, 13:05
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Podsumowanie pierwszego tygodnia nowego roku – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 3 interwencji. Dotyczyły one nadłamanego konaru drzewa, pożaru bankomatu i zadymionego mieszkania.


 

 

Pożar bankomatu w Nowym Stawie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 stycznia na ul. Obrońców Westerplatte w Nowym Stawie. O godz. 02:37 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze bankomatu. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar bankomatu przy markecie Biedronka po wcześniejszym wybuchu. Policja była obecna na miejscu zdarzenia. Nie było poszkodowanych osób.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, użyciu gaśnicy proszkowej na palący się bankomat oraz ugaszeniu pożaru. Ratownicy przeprowadzili pomiar temperatury kamerą termowizyjną i napięcia przy użyciu Hot-Sticka w bankomacie. Sprawdzili konstrukcję ściany budynku, przy której znajdował się bankomat zewnętrzny - stwierdzono uszkodzenie elewacji, jednak nie stanowiło to zagrożenia. Po 49 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 7 ratowników.

Czytaj więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/34966,nowy-staw-wysadzili-bankomat-i-ukradli-pieniadze

 

 

 

Garnek na kuchence przyczyną zadymienia.

Do zdarzenia doszło w środę, 5 stycznia w budynku wielorodzinnym przy ul. Sucharskiego w Malborku. O godz. 12:47 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano zadymienie w mieszkaniu na parterze. W międzyczasie na miejsce dojechał patrol policji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dwóch ratowników w aparatach ODO weszło do mieszkania, w którym lokator pozostawił garnek z potrawą na kuchence gazowej. W jednym z pomieszczeń mieszkania znajdował się mężczyzna poddany ekspozycji na gazy pożarowe. Strażacy ewakuowali poszkodowanego z mieszkania i wdrożyli kwalifikowaną pierwszą pomoc (wsparcie psychiczne i tlenoterapia). Wynieśli spalone naczynie na zewnątrz budynku i ugasili. Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu pod opiekę przekazano mężczyznę. Strażacy przeszukali pomieszczenia w mieszkaniu przy użyciu kamery termowizyjnej – nie stwierdzono zarzewi ognia. Przewietrzyli pomieszczenia w lokalu, jak i na klatce schodowej za pomocą agregatu oddymiającego, a także użyli detektora wielogazowego w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla. Pomiar nie wykazał obecności czadu w obiekcie. Lokator mieszkania, w którym doszło do zdarzenia nie został zabrany do szpitala. Po 50 min. zakończono działania, w których udział wzięły 4 zastępy z JRG Malbork w sile 9 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gosc
gosc 01.04.2022, 15:52
tyle mamy nowości w mieście? - mamy kwiecień a tu jeszcze ogłoszenie z pierwszego tygodnia nowego roku?
tv Malbork co się z wami dzieje? zero informacji nowych.