Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!

  • Wydanie nr 210/2021
  • 30 maja 2014, 08:15
  • Na sygnale
NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ! fot. NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!

- Pana córka/syn spowodował wypadek… , taki telefon może odebrać każdy, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z oszustem. Przestępcy wykorzystują różne metody, wprowadzając w błąd swoich rozmówców. Wszystko po to, aby wyłudzić pieniądze. Policjanci zatrzymują oszustów, ale w ich miejsce pojawiają się następni, którzy zmieniają sposób działania. Nie przekazujmy żadnych pieniędzy nieznanym osobom. O podobnych przypadkach informujmy policję.

Wczoraj dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony przez kilku mieszkańców powiatu chojnickiego o próbie oszustwa na ich szkodę. Z relacji tych osób wynika, że zadzwonił do nich nieznany człowiek i poinformował, że syn albo córka spowodowali wypadek drogowy i tylko niezwłoczna wpłata kilkudziesięciu tysięcy złotych uchroni ich przed aresztem.

Jest to kolejna metoda działania oszustów, którzy dotychczas podawali się na przykład za wnuczka. Oszuści próbują wykorzystać nasze zaufanie, wymyślając i opowiadając różne historie. Często takie, które dotyczą rzekomo naszych bliskich. Jest to kłamstwo, które ma uwiarygodnić ich działanie. Zdarza się, że dzwoniący oszuści, podają się za policjantów. Pamiętajmy! Policja tak nie działa!

Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie ani nie żądają wpłaty jakichkolwiek pieniędzy. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z policją na bezpłatny numer 112 czy 997. Należy przestrzegać podstawowej zasady - nie przekazywać takim osobom, żadnych pieniędzy. Wszyscy mieszkańcy powiatu chojnickiego, którzy wczoraj powiadomili policję o próbie oszustwa, nie dali wiary przestępcom i uchronili swój majątek.

KWP

Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.