Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego pociągi omijają Malbork? - pyta pasażer.

Dlaczego pociągi omijają Malbork? - pyta pasażer. fot. archiwum TvMalbork.pl - Piotr Wąsowicz
PKP Intercity informuje na swoich stronach, że wraz z nowym, obowiązującym od 12 grudnia br. rozkładem jazdy uruchomił średnio około 400 pociągów, które będą zatrzymywać się w ponad 420 miastach i miejscowościach. Nowy rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

Z nowym rozkładem jazdy, obowiązującym od 12 grudnia br. dostęp do usług PKP Intercity zyskały m. in. takie miasta jak Sierpc, Rypin, Brodnica i Grudziądz. Wszystko to dzięki nowemu pociągowi TLK Flisak, który kursuje pomiędzy Katowicami a Gdynią. Co za tym idzie - mieszkańcy tych miejscowości zyskają możliwość sprawnej podróży do Trójmiasta, stolicy województwa śląskiego, jak również Częstochowy, Łodzi czy Płocka. Jak zaznacza PKP Intercity, dzięki temu pociągowi przywrócony został ruch pasażerski na odcinku Płock - Sierpc - Rypin - Brodnica, gdzie nie kursują nawet pociągi regionalne, a ostatni pociąg dalekobieżny pojechał tą trasą 25 lat temu. Z kolei na odcinek Brodnica - Grudziądz pociąg dalekobieżny powrócił po 12 latach przerwy.

Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl napisał jeden z mieszkańców.

- „Od prawie roku hucznie zapowiadano powrót pociągu łączącego Trójmiasto m.in z Płockiem. Pociąg TLK Flisak miał jechać z Gdyni do Katowic przez Gdańsk, Tczew, Malbork, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Brodnicę, Rypin, Sierpc, Płock i dalej do Katowic. Od 12 grudnia jeździ taki, jednak w Tczewie jedzie na inny tor omijając Malbork, Sztum i Kwidzyn. Dlaczego zmieniono przebieg trasy?” - pyta pasażer.


 

W tej sprawie o komentarz zwróciliśmy się do PKP Intercity.

W odpowiedzi Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity S.A. napisała:

- „PKP Intercity planuje trasowanie pociągu TLK Flisak przez Malbork, Sztum i Kwidzyn po zakończeniu prac inwestycyjnych na linii kolejowej nr 207”.  

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.