Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborska Akcja Kobieca. Wyraź swój sprzeciw – przyjdź i podpisz się.

Malborska Akcja Kobieca. Wyraź swój sprzeciw – przyjdź i podpisz… fot. Malborska Akcja Kobieca
Rok temu nie tylko kobiety w całej Polsce wyszły na ulice, by głośno dać wyraz swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości, w konsekwencji którego kobiety nie mają możliwości przerwać ciąży w przypadku trwałego i nieuleczalnego uszkodzenia płodu. W konsekwencji tych decyzji Iza z Pszczyny nie usiądzie już do stołu z rodziną w świąteczny czas, a Ania ze Świdnicy nie uśmiechnie się więcej do męża. Media mówiły tylko dwóch przypadkac, ale zapewne jest ich znacznie więcej, ponieważ #oTymSięNieMówi. Straciły życie, bo ktoś zadecydował, że są mniej ważne od ciąży, która nie przetrwa, mimo, że #ichSercaTeżJeszczeBiły.

 

- „Jeśli się boisz, jeśli się buntujesz, jeśli się nie zgadzasz - możesz działać. Podpisz się pod projektem ustawy o legalnej i bezpiecznej aborcji i dostępie do badań prenatalnych oraz pełni praw reprodukcyjnych” - zachęca Malborska Akcja Kobieca, która w sobotę, 18 grudnia br. na Placu Jagiellończyka w Malborku w godz. 13.00 - 14.30 będzie prowadziła zbiórkę podpisów przy wsparciu zaprzyjaźnionych inicjatyw kobiecych i feministycznych. Zgromadzenie zostało zarejestrowane w malborskim magistracie. Jak zapewniają, podpisanie listy zajmie co najwyżej 2 minuty.

 

- „Nie zgadzamy się na bycie żywymi trumnami. Nie zgadzamy się na śmierć w wyniku sepsy.
Nie zgadzamy się na konieczność noszenia ciąży zagrażającej naszym życiom. Nie zgadzamy się na ograniczenie dostępu do badań prenatalnych i procedur medycznych ratujących nasze życie i zdrowie. Nie zgadzamy się na mordowanie naszych sióstr, koleżanek, przyjaciółek, córek, żon, sąsiadek w imię fanatyzmu religijnego. Nie zgadzamy się na zmuszanie do rodzenia dzieci, które będą cierpiały, by po chwili odejść - pozbawione godności. Nie zgadzamy się, by lekarze się bali udzielać nam pomocy. Nie zgadzamy się na zmuszanie lekarzy do podpisywania klauzul sumienia. Nie zgadzamy się na śmierć - bo #zakazAborcjiToŚmierć Tylko #WolnyWybór może nam oddać godność. Chcemy decydować o naszych ciałach” -
#podpisujęBo - presja ma sens. A Ty? Dlaczego podpisujesz?

 

 

 

 

Informacja: Malborska Akcja Kobieca

Malborska Akcja Kobieca
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zbijan1
zbijan1 19.12.2021, 16:06
Brawo kobiety !!!
obserwator .
obserwator . 17.12.2021, 11:18
Żaden chłop na takie baby nie poleci ,więc organizują takie protesty .