Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkanie za remont – ogłoszono ostateczne wyniki.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 1 grudnia 2021, 14:32
  • UM Gdańsk
  • Wiadomości
Mieszkanie za remont – ogłoszono ostateczne wyniki. fot. Zdjęcie poglądowe
Ogłoszone zostały ostateczne wyniki tegorocznej oferty najmu lokali w zamian za wykonanie remontu. 17 z 20 zaproponowanych w tegorocznej ofercie lokali znalazło nowych najemców, którzy wkrótce rozpoczną remonty i zamieszkają w samodzielnie wyremontowanym mieszkaniu.

 

W tegorocznej edycji Publicznej oferty najmu w zamian za wykonanie remontu udział wzięło 100 rodzin. W ofercie na 2021 r. znalazło się 20 mieszkań o różnym metrażu, położonych w różnych częściach miasta. W ofercie do wynajęcia w zamian za remont, znalazły się zarówno nieduże mieszkania dla 1-2 osób, ale też lokale dla większych rodzin, o metrażu około 70 m².

 

 

 

Już 66 gdańskich rodzin otrzymało lokal w zamian za remont.

Program realizowany w Gdańsku od 2020 r. cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. W ubiegłorocznej ofercie, na samodzielny remont mieszkania przed zamieszkaniem, zdecydowało się 49 rodzin, 17 nowych najemców wyłoniono w ramach PON 2021 r. Zaproszenie do udziału w programie, realizowanym wspólnie przez Gdańskie Nieruchomości i Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego, otrzymały wszystkie osoby zakwalifikowane do najmu, które nie znalazły się na tegorocznej liście komunalnej. Publiczna oferta najmu lokali w zamian za wykonanie remontu jest szansą na otrzymanie kluczy do mieszkania jeszcze w tym roku także dla osób, które z uwagi na mniejszą ilość uzyskanych w kwalifikacji punktów, na mieszkanie musiałaby czekać dłużej. W zamian za samodzielne wykonanie remontu liczyć mogą na zwolnienie z wpłaty kaucji oraz płatności za czynsz nawet przez 12 miesięcy, a klucze do mieszkań otrzymają jeszcze w tym roku.

 

Szczegółowe informacje o programie, regulamin, harmonogram oraz wyniki PON 2021 dostępne są na stronie https://lokaldoremontu.nieruchomoscigda.pl/

 

 

 

 

Źródło: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

UM Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.