Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczennica II LO ma szansę na naukę w USA.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 30 listopada 2021, 09:48
  • II LO Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Uczennica II LO ma szansę na naukę w USA. fot. II LO Malbork
Program FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program, to całoroczny program wymiany dla uczniów szkół średnich. Dzięki temu programowi, uczniowie z Polski i innych krajów mogą cały rok szkolny spędzić w Stanach Zjednoczonych, mieszkać u rodziny amerykańskiej i uczęszczać do amerykańskiego liceum. To nie tylko okazja do poznania kultury Amerykanów, ale również możliwość dzielenia się swoimi nowymi doświadczeniami z rówieśnikami w Polsce.

 

Jedna z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Julia Tessikowska z klasy 3e4 rzuciła wyzwanie przygodzie za oceanem. Jest to żmudna, wieloetapowa rywalizacja i selekcja najlepszych kandydatów.

 

Pierwszy etap składał się z aplikacji online, testu z czytania (również online) i napisania trzech esejów po 300 słów. W tym roku do programu aplikowało 3010 osób z Polski, a do półfinałów dostało się mniej więcej 10%, w tym uczennica II LO.

 

Później były półfinały, które również składały się z aplikacji online. Była jeszcze rozmowa kwalifikacyjna, na której Julia rozmawiała z osobą z Ameryki oraz eseje pisane online razem z innymi półfinalistami. Uczestnicy pisali jeszcze list do rodziny goszczącej w Ameryce, na podstawie którego zapadnie decyzja, w którym domu mieliby mieszkać (jeżeli przejdą do ścisłych finałów).

- „26 listopada br. odbył się ostatni pisemny etap i teraz czekamy na wyniki. Jeżeli Julka zostanie finalistką, będzie mogła zacząć swoją przygodę już w sierpniu i potrwa ona aż rok!!!” - informuje Rafał Łakomy z II LO w Malborku, który jest koordynatorem projektu w szkole. - „Z całej Polski co roku wyjeżdżają tylko 42 osoby”.

 

Opiekunem metodycznym Julii jest Anna Gąsior, która przygotowała niezbędną rekomendację dla uczennicy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: II LO Malbork

 

II LO Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.