Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy platforma Ethereum będzie takim sukcesem, jak Bitcoin?

Czy platforma Ethereum będzie takim sukcesem, jak Bitcoin? fot. Czy platforma Ethereum będzie takim sukcesem, jak Bitcoin?
Ether to druga co do wielkości kryptowaluta na świecie. Zbudowana w technologii blockchain na platformie Ethereum, na czas pisania artykułu osiąga wartość około 4500 dolarów i póki co, prognozy dotyczące wzrostu wartości tej kryptowaluty są obiecujące.

Ether służy obecnie głównie do zapłaty za transakcje na platformie Ethereum, w których dokonywane jest kopanie tychże w technologii blockchain. Czy w takim razie Ether ma szansę stać się tak popularny jak Bitcoin? Jakie zalety niesie za sobą ta i pozostałe waluty wirtualne? Czy w Ether można inwestować tak jak w Bitcoina? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

 

Kryptowaluty jako forma inwestycji

Dlaczego inwestorzy chętnie decydują się na spróbowanie swoich sił w obrocie lub wykopywaniu kryptowalut? Decentralizacja tych walut oraz niezależność i całkowita autonomia to chyba największe plusy, które zachęcają inwestorów do zainteresowania się kryptowalutami. Pomimo tego, że Bitcoin i Ether są jak na razie topowymi graczami w tym temacie, to i pozostałe waluty wirtualne rosną w siłę, a poza tym coraz więcej nowych kryptowalut zaczyna swój debiut w sieci.

Większość z nich ma wartość malutką, ale przykład Bitcoina i Ethereum pokazuje, że nie ma co się zrażać do niskiej wartości początkowej, skoro w ciągu kilku lat ta wartość może wzrosnąć nawet tysiąc-krotnie i więcej, jak w przypadku Bitcoina właśnie? Oczywiście nie zawsze jest to proces kilkuletni, ale lepiej uzbroić się w cierpliwość i założyć, że dana inwestycja zajmie nam trochę więcej czasu, a w przypadku osiągnięcia wartości i zysku w krótszym terminie niż przewidywaliśmy, możemy tylko cieszyć się zaoszczędzonym czasem. Dlatego też Ether może być bardzo dobrą formą inwestycji również dla początkujących rekinów biznesu.
 

 

 

Pozostałym kryptowalutom również warto dać szansę, można też sięgnąć opinii znawców kryptowalut, czy doradców inwestycyjnych. Chętnie podzielą się swoim doświadczeniem w temacie walut wirtualnych, a także będą mogli podpowiedzieć najlepsze pierwsze kroki w przypadku inwestycji w Bitcoina czy Ether. Również w samej sieci można znaleźć bardzo dużo opinii na temat kryptowalut, jak chociażby na stronie https://www.fxforex.com/pl/kryptowaluty/ethereum. Najlepsi operatorzy tych płatności oraz rzetelne opinie.

 

Przyszłość kryptowalut w Polsce i na świecie

Co czeka Ether i inne kryptowaluty w Polsce i na całym świecie? Chyba coraz więcej z nas liczy się z tym, że kryptowaluty staną się tak powszechnym środkiem płatniczym, jak obecnie klasyczne pieniądze. Plusem takich walut wirtualnych w technologii blockchain jest na pewno fakt, że ze względu na ich szyfrowanie są niesamowicie bezpiecznym środkiem płatniczym, gdzie praktycznie nie ma szansy na ich kradzież czy zmianę wartości przez osoby trzecie.

To z kolei sprawia, że kryptowaluty będą zdobywały coraz większe uznanie i akceptację jako środek płatniczy. Świat się rozwija, więc i wszystkie gałęzie rynkowe - w tym płatności - chcąc nie chcąc muszą się rozwijać. Dlatego też nie ma co bronić się przed takimi nowościami, zwłaszcza że w założeniu takie zmiany mają nam ułatwić życie i korzystanie z samych płatności jako takich. Naszym zdaniem, Ether ma szansę na sukces, jeśli nie na równi z Bitcoinem, to jako bliska alternatywa dla tego pierwszego. Pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji.

 

Czy platforma Ethereum będzie takim sukcesem, jak Bitcoin?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.