Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Hazard – jaka jest jego korzyść i jak powstał?

Hazard – jaka jest jego korzyść i jak powstał?

 

Dziś na rynku darmowe automaty dostępne są w ogromnej liczbie, jak i sama lista kasyn powiększa się z miesiąca na miesiąc. Sprawia to, że ta czynność rozrywkowa zyskuje tylko na popularności. Obecnie sporo osób obstawia zakłady sportowe, gra w kasynach czy w różnych grach liczbowych. Postanowiliśmy w związku z tym przyjrzeć się temu, jak powstał w ogóle hazard, a także temu, jakie korzyści oferuje dla graczy?

Historia hazardu

Nie da się dziś w zasadzie ustalić, kiedy powstały pierwsze gry hazardowe. Wiadomym jest, że obecne były już od pierwszych znanych nam cywilizacji. Początkowo były to gry za pomocą specjalnych kamieni czy kości. Mówi się także o tym, że rzymscy żołnierze wykorzystywali koła od wozów do czegoś, co moglibyśmy dziś nazwać ruletką. Początkowo grano o jedzenie, pieniądze, dobra materialne, a w niektórych miejscach nawet o niewolników. Dla jednych hazard był formą rozrywki, dla innych zarabiania na życie czy oszustw. Z dokumentów historycznych wiadomo, że hazardem interesowali się nawet najważniejsi starożytni władcy, w tym Neron czy Cezar.

W okresie średniowiecza w wybranych krajach powstawały pierwsze oficjalne domy, miejsca, gdzie można było oddawać się przyjemnościom hazardowym. Mniej więcej na przełomie XIV i XV wieku w zachodniej Europie zaczęto nawet wydawać zezwolenia na budowę i prowadzenie kasyn. Te, szczególną popularnością cieszyły się we Francji. Monaco w XIX wieku staje się światową stolicą hazardu, gdzie tytuł potem przejmuje Las Vegas i chińskie Makau. Największy wpływ na rozwój hazardu i samych kasyn mają Stany Zjednoczone. To tam pod koniec XIX stulecia powstaje pierwszy automat do gry, a kasyna w Las Vegas rozpromowały mnóstwo gier hazardowych. Obecnie mamy do czynienia z hazardem online, do którego mamy dostęp bez wychodzenia z domu bądź też z poziomu swoich telefonów komórkowych.

Korzyści hazardu

Chyba każdy jest w stanie stwierdzić, że dla większości osób hazard ma tylko jeden, najważniejszy cel – zarabianie pieniędzy. Nie ma znaczenia, czy obstawiamy mecz reprezentacji naszego kraju w piłce nożnej czy gramy w pokera, na automatach, cel jest tylko jeden – wygrać pieniądze. Wokół tego od samego początku kręci się idea hazardu, aby jedna osoba mogła wygrywać kosztem drugiej. Na tym polegały wszelkie zakłady wznoszone od czasów starożytnych, po dziś. Obecnie jednak zmiana polega na tym, że najczęściej nie mamy gracza kontra gracza, lecz gracza kontra kasyno lub bukmachera. Hazard oferują nam bowiem instytucje.

Mamy sporo osób, które regularnie korzystają z takich okazji i wygrywają coraz większe pieniądze. Jeszcze przed nastaniem ery kasyn internetowych, w Stanach Zjednoczonych kilka osób wygrało nawet po kilkadziesiąt milionów dolarów na popularnych wideo automatach. Z kolei lista kasyn online z najwyższymi wygranymi pokazuje, że także i tu można liczyć na wygrane rzędu kilkunastu milionów euro. Pokazuje to zatem, że w ciągu minuty można stać się milionerem. A niektóre osoby, które wyspecjalizowały się w pokerze czy blackjacku wygrywają w każdym miesiącu całkiem pokaźne sumy.

Jak zatem widzimy, największą korzyścią jest możliwość wygrania mniejszych lub większych pieniędzy. Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że nie jest powiedziane, iż szczęście będzie po naszej stronie. W wyniku tego możemy równie dobrze tylko stracić.

Sporo osób wybiera hazard także z innego powodu. Chcą między innymi odreagować codzienny stres, znaleźć miejsce, gdzie mogą osiągnąć sukces. Hazard wywołuje w nas także spore emocje, podnosi poziom adrenaliny, co sporo osób po prostu lubi. Niektóre osoby także chcą się bardziej dowartościować poprzez granie w kasynie.

Hazard w Polsce ma też ciekawe dodatkowe korzyści. Praktycznie każdy legalny bukmacher sponsoruje daną drużynę sportową lub związek, przekazuje pieniądze na sporty niepełnosprawnych. Dzięki temu wydawane przez nas środki na zakłady w małym stopniu wspierają także rodzimych sportowców.

Hazard niesie ze sobą wiele korzyści, jednak wiąże się także z zagrożeniami, dlatego zawsze warto mieć na uwadze też te drugie.  

Hazard – jaka jest jego korzyść i jak powstał?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
aaa
aaa 22.11.2021, 09:49
No wiadomo nielegalne to zawsze ciekawe