Wydanie nr 116/2024, Czwartek 25.04.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr

III POMORSKA LIGA KOBIET - LEIER OLIMPICO MALBORK - UNIA KORZYBIE 7-0 - 18.05.2014

III POMORSKA LIGA KOBIET - LEIER OLIMPICO MALBORK - UNIA KORZYBIE 7-0… fot. Jerzy Wnuk-Lipiński

Mecz III Pomorskiej Ligi Kobiet IX kolejki odbył się w Malborku na stadionie przy ul. Toruńskiej 60 o godz. 15.00. Tym razem do Malborka zawitała drużyna Unia Korzybie.

Aktualnie przeciwniczki zajmują ostatnie miejsce w tabeli przegrywając swoje wszystkie mecze. Nasza drużyna również nie wyszła w optymalnym składzie z uwagi, iż grała kadra wojewódzka a powołanie dostały Julita Głąb i Karolina Głowińska, oraz brak zawodniczek czołowych z różnych przyczyn Agnieszki Gdaniec, Marceli Sadowskiej, Klaudii Milewskiej, Olivi Wróbel. Skład okrojony i obaw dużo, co będzie się działo na płycie boiska. Po długiej odprawie została nakreślona taktyka i zadania zawodniczek wiadomo, iż mówieniem nikt jeszcze nie wygrał to wszystko trzeba zrealizować w grze. Mecz zaczął się według zaplanowanego czasu o godz. 15.00. W 5 minucie po zagraniu z rzutu rożnego i błędzie obrony Unii w pole karne wchodzi Wiktoria Sokalska i daje prowadzenie na 1-0, po kilku minutach następną bramkę strzeliła Karolina Pawlikowska. Mecz o dziwo dobrze zostaje poprowadzony przez zawodniczki, które nie miały szansy grania w podstawowym składzie, ale cały ciężar gry wzięły te, które są w podstawowym składzie, do pierwszej połowy dokładamy dwie bramki strzelone przez Izabelę Betcher w 32 minucie i dwie strzeliła Ewelina Pazio w 25 i 38 minucie, co daje nam wynik 5-0 w pierwszej połowie.

Druga połowa zaczęła się również pod dyktando naszych zawodniczek mających przewagę to długo nie mogliśmy zdobyć bramki, ale udało się w 60 minucie Karolina Pawlikowska zdobywa gola a w 70 minucie Ewelina Pazio która strzeliła swoją trzecią bramkę dla drużyny na 7-0 i takim wynikiem zakończył się mecz. Dziękuję wszystkim zawodniczka, które się wstawiły na mecz nawet Julii Wielewickiej, która doznała kontuzji podczas zajęć lekcyjnych i życzymy jej powrotu do zdrowia. Mam nadzieje, iż nasza odprawa przeprowadzona przez pana Arka nie zanudziła, ale dała nam dużo nauki w poprawieniu gry. Następny mecz to wyjazd do lidera Sztorm Gdynia walka o pierwsze miejsce i awans do II Ligi Kobiet.