Wydanie nr 22/2022, Sobota 22.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Dobromysł, Wincenty, Jutrogost
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Samorząd dopłaci za ścieki.

  • Wydanie nr 22/2022
  • 27 pażdziernika 2021, 09:52
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Gmina Miłoradz. Samorząd dopłaci za ścieki. fot. zdjęcie poglądowe
Miłoradzki samorząd przez cały 2022 rok będzie pokrywał mieszkańcom część kosztów odprowadzania ścieków. Stosowną decyzję w tej sprawie podjęła w poniedziałek, 25 października br. Rada Gminy Miłoradz.

 

Inicjatorem wprowadzenia dopłat do taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Miłoradz są wójt Arkadiusz Skorek oraz Dominika Wróbel, dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Zaproponowali, że z początkiem nowego roku mieszkaniec będzie płacił rachunek pomniejszony o 2,05 zł za 1 metr sześcienny wyprodukowanych ścieków. Ten koszt weźmie na swoje barki samorząd.

 

Przypomnijmy, że od sierpnia na terenie gminy Miłoradz obowiązuje nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres 3 lat (do sierpnia 2024 roku). Została ona zatwierdzona przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z siedzibą w Gdańsku.

 

Już od zmiany tej taryfy gmina dopłacała przez ostatnie trzy miesiące do rachunków mieszkańców, aby nie odczuli znacząco sierpniowej podwyżki.

- Okazało się, że ten model partycypacji samorządu w ponoszeniu coraz większych kosztów eksploatacji się sprawdził i takie rozwiązanie będzie funkcjonowało również w kolejnym roku - mówi Dominika Wróbel, dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Miłoradzu.

 

W gminie Miłoradz jest 1350 gospodarstw domowych, więc zgodnie z szacunkami samorząd dopłaci w przyszłym roku do rachunków mieszkańców około 170 tysięcy złotych.

- Dopłaty dla gospodarstw domowych i rolnych służyć mają ochronie mieszkańców przed wzrastającymi cenami opłat za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki. Nie chcemy, aby mieszkańcy byli obciążani kolejnymi podwyżkami, dlatego, aby zostało w ich portfelach więcej pieniędzy, zainicjowałem tę uchwałę i otrzymałem w tej kwestii pełne poparcie radnych - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Będziemy na bieżąco analizowali, jak ta inicjatywa sprawdza się w praktyce. Jeśli będzie taka możliwość, to postaram się, by dopłaty do opłat były realizowane także w kolejnych latach. Wstępnie taką wolę wyrazili również radni.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Paweł 76
Paweł 76 02.12.2021, 09:24
No niektóre gminy czy miasta potrafią pomóc ludziom jeśli chcą! To są sensowne dopłaty, przynajmniej ludziom starczy na inne rzeczy potrzebne zwłaszcza w orkesie zimowym. Tymczasem u nas (bo mieszkam w bloku akurat) jakieś absurdalne dopłaty za wodę! Coś jak tutaj: www.prawo-mieszkaniowe.info/kto-placi-za-roznice-wskazan-miedzy-wodomierzem-glownym-a-wodomierzami-indywidualnymi,249,p.html Czy ktoś się orientuje czy nadal "możliwe jest obciążenie przez zarządcę kosztami wody ponad zużycie lokatorów mieszkań z wodomierzem" czy też coś sie w prawie zmieniło?