Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Udane rozpoczęcie sezonu pływaków.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 20 pażdziernika 2021, 10:27
  • MAL WOPR Malbork
  • SportWodne
MAL WOPR. Udane rozpoczęcie sezonu pływaków. fot. MAL WOPR Malbork
Sobota, 16 października br. upłynęła zawodnikom Sekcji Pływackiej MAL WOPR Malbork pod znakiem pierwszych w sezonie zmagań w wodzie. Aż 25 malborskich pływaków wzięło udział w zawodach pod nazwą Gdyńskie Delfinarium. Zawody, jak sama nazwa wskazuje, odbyły się w Gdyni, jednak po raz pierwszy pływacy z całego kraju mogli spotkać się na nowej pływalni należącej do Akademii Morskiej. Nowoczesny obiekt służący na co dzień adeptom wojskowej uczelni, zrobił na zawodnikach ogromne wrażenie, czemu dali dowód w postaci fantastycznych wyników.

 

Malborczycy również pokazali się już na początku sezonu z bardzo dobrej strony. Zdobyli pięć medali - jeden złoty oraz po dwa srebrne i brązowe, ale co najważniejsze - wywalczyli aż 29 nowych rekordów życiowych.

- „Zgodnie z tradycją klubu, każdy rekord życiowy uzyskany już na pierwszych zawodach w sezonie premiowany jest czekoladą. Wygląda więc na to, że w klubie zrobi się niebawem bardzo słodko” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Trzy czekolady wywalczył w pierwszym bloku zawodów najlepszy z młodszej grupy zawodników MAL WOPR, Kacper Patoka. Kacper, pokonując dystans 50m stylem dowolnym, w czasie nowego rekordu życiowego awansował do finału, w którym kolejny raz poprawił swój najlepszy wynik wynoszący ostatecznie 31,58s. Nasz pływak zajął z tym czasem trzecie miejsce. Jednak warto dodać, że różnica między pierwszym zawodnikiem a Kacprem wynosiła zaledwie 0,07s. Do swoich zdobyczy nasz zawodnik dorzucił kolejny rekord życiowy na 100m stylem zmiennym, w którym musiał zadowolić się 4 lokatą. Brąz Kacpra na 50m stylem dowolnym był niestety jedynym medalem w bloku przedpołudniowym, w którym startowali najmłodsi, jednak na brawa zasługują wszyscy startujący pływacy MAL WOPR”.

 

Po dwa nowe rekordy życiowe w Gdyni wywalczyli: Karolina Kwitnewska, bracia Ignacy i Kazimierz Zwolińscy, Hania Rozalewicz, Basia Siwiak. Po jednym przypadło rodzeństwu: Emilii i Sebastianowi Wiśniewskim. Najmłodsi malborscy pływacy nie wyjechali z zawodów bez zdobyczy. Mamy nadzieję, że jest to dobry prognostyk w trwającym już sezonie.

 

 

W bloku popołudniowym na słupkach startowych stanęli zawodnicy z roczników 2008 i starszych. Malbork reprezentowało w tej części zawodów 17 pływaków, z których niewątpliwie najlepiej spisała się brązowa medalistka letnich Mistrzostw Polski, Nadia Walentynowicz.

- „Nasza najlepsza grzbiecistka nie tylko wywalczyła dwa nowe rekordy życiowe ale także przywiozła z Gdyni złoty i srebrny medal. Nadia nie miała sobie równych na dystansie 100m stylem motylkowym, a na tym samym dystansie, ale w stylu grzbietowym, musiała uznać wyższość jedynie złotej medalistki Mistrzostw Polski pochodzącej ze Słupska” - informuje Iwona Ciecholewska. - „Warto docenić jej nowy rekord życiowy na 100m stylem grzbietowym, który od soboty wynosi 1:03,95s. O nieco ponad sekundę szybciej pokonał ten sam dystans rówieśnik Nadii, szesnastoletni Jakub Grapentyn. Kuba przepłynął 100m na plecach w czasie 1:02,79s, co pozwoliło mu na zajęcie drugiego stopnia podium”.

 

 

W Gdyni okazało się, że MAL WOPR „grzbietem stoi”, bowiem ostatni trzeci medal w bloku popołudniowym zdobył Kamil Czarnota, również na 100m stylem grzbietowym. Kamil popłynął nieco tylko gorzej od swojego rekordu życiowego, co zrekompensował sobie w starcie na 200m stylem dowolnym.

- „Pechowe, czwarte miejsce zajęła również na 100m grzbietem Wiktoria Grabara, a także z nowymi rekordami życiowymi: Liliana Szpaczyńska i Konrad Patoka, odpowiednio na 100m stylem klasycznym i motylkowym. Miejsca czwarte i szóste na zawodach w Gdyni zajęła Magda Mroczek” - dodaje Ciecholewska. - „Warto podkreślić, że jej wynik na 100m stylem dowolnym to trzeci wynik punktowy FINA w naszym klubie po gdyńskich zmaganiach. Doskonale spisał się na zawodach najstarszy zawodnik MAL WOPR, siedemnastoletni Piotr Zakrzewski, którego zaangażowanie na treningach zaowocowało dwoma, doskonałymi rekordami życiowymi na 100 i 200m stylem dowolnym. Po jednej „życiówce” wywalczyli: Igor Jastrzębski, Antoni Rozalewicz, Piotr Szuryński, Michalina Zielska oraz Sławomir Szpaczyński. Ten ostatni zajął w gronie bardzo silnych rywali 5 i 6 lokatę w konkurencji 200m stylem zmiennym i 100 dowolnym. Pozostałym startującym w Gdyni zawodnikom MAL WOPR nie udało się, co prawda, poprawić swoich najlepszych dotychczasowych wyników, ale należy zauważyć, że dla Dawida Patoki, Agaty Kupińskiej, Cypriana Piróga i Nikoli Zborowskiej były to starty po albo niemal w trakcie choroby”.

 

 

 

 

Pływacy MAL WOPR w klasyfikacji medalowej Gdyńskiego Delfinarium zajęli 15 lokatę na 23 kluby zdobywające medale. Nie jest to może miejsce zupełnie satysfakcjonujące, ale trzeba pamiętać, że malborski klub jest jednym z najmniej licznych w województwie. Cieszą każde medale, rekordy życiowe, ale przede wszystkim nieustające zaangażowanie młodych pływaków w wyjątkowo ciężki trening pływacki.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.