Wydanie nr 55/2024, Sobota 24.02.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Józefa, Bogurad, Sergiusz, Maciej, Marek, Wieledrog, Ermegarda, Irmegarda, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

SONDA I KONFERENCJA PRASOWA: BUDOWA DRUGIEJ NITKI MOSTU NA NOGACIE W MALBORKU – 19.05.2014

SONDA I KONFERENCJA PRASOWA: BUDOWA DRUGIEJ NITKI MOSTU NA NOGACIE W MALBORKU… fot. SONDA I KONFERENCJA PRASOWA: BUDOWA DRUGIEJ NITKI MOSTU NA NOGACIE W MALBORKU – 19.05.2014

Obwodnica miasta przejmie ok. 25% ruchu, czyli niewiele. Budowa drugiego mostu powinna zapewnić przepustowość na ok. 15-20 lat. Oczywiście przez kilka, kilkanaście godzin w roku takie rzeczy (jak korki) będą się zdarzały. Nie buduje się nigdzie dróg na przepustowość chwilową - zapewnia Dyrektor Gdańskiego Oddziału GDDKiA Robert Marszałek podczas konferencji w MWC. W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski.

Koniec z korkami na dojeździe do Malborka.  Jeszcze w tym roku ruszy budowa drugiej nitki mostu na Nogacie.

Na tę wiadomość mieszkańcy Malborka czekali długie lata, choć z budowy mostu na rzece Nogat z pewnością ucieszy się także prawie pół miliona turystów, corocznie odwiedzających Malbork.

W poniedziałek 19 maja br. w Malbork Welcome Center odbyła się konferencja prasowa dotycząca inwestycji, związanej z budową drugiej nitki mostu na rzece Nogat. Podczas spotkania głos zabrali burmistrz miasta Malborka Andrzej Rychłowski oraz dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Robert Marszałek. W konferencji wzięli udział także przedstawiciele samorządu miasta i powiatu oraz dziennikarze.

Konferencja była następstwem opublikowanego w piątek przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego komunikatu dotyczącego skierowania do realizacji inwestycji związanej z budową mostu na rzece Nogat wraz z dojazdami w ciągu dróg krajowych nr 22 i nr 55. Szacunkowy łączny koszt inwestycji to ok. 90 mln zł, z czego 783 tys. zł to koszty przygotowanej dokumentacji, sfinansowanej wcześniej przez Urząd Miasta Malborka.

W trakcie konferencji prasowej Robert Marszałek, dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreślił, iż  Po siedmiu latach starań i ciężkiej pracy oraz determinacji lokalnych władz udało się doprowadzić proces inwestycyjny do skutku, a co najważniejsze - znaleźć w budżecie Państwa środki na jego realizację. Kończy się pierwszy, ale najdłuższy okres związany z tą inwestycją. Składam wyrazy szacunku za determinację samorządu lokalnego, który podjął się trudu opracowania na własny koszt dokumentacji, wybrał profesjonalną firmę i dołożył wszelkich starań aby doprowadzić do skutku budowę drugiej nitki mostu na Nogacie - mówił Robert Marszałek - Dzięki wysiłkowi, pomysłowości, zapobiegliwości i systematyczności władz lokalnych udało się doprowadzić do sytuacji, w której mówimy już nie o tym co chcemy, żeby było, ale o tym co będzie i kiedy będzie - podkreślił dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA. 

Burmistrz Malborka Andrzej Rychłowski nie krył radości z faktu, iż oczekiwana przez mieszkańców miasta od kilkudziesięciu lat inwestycja będzie zrealizowana. To historyczny moment dla naszego miasta. Z tego miejsca składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, aby realizacja drugiej nitki mostu mogła dojść do skutku - mówił podczas konferencji Andrzej Rychłowski. W szczególności dziękuję wiceministrowi Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego Panu Pawłowi Orłowskiemu, który w ostatnich tygodniach włożył dużo pracy w to, aby ta pozytywna dla Malborka decyzja się pojawiła. Dziękuję również byłemu ministrowi transportu panu Sławomirowi Nowakowi, a także Komisarzowi UE ds. budżetu panu Januszowi Lewandowskiemu za wsparcie. Za komunikatem idą fakty czyli zapewnienie finansowania dla inwestycji, która będzie miała przełożenie na poprawę dostępności komunikacyjnej miasta, a w rezultacie zwiększenie jego atrakcyjności, z czego się bardzo cieszę.

Wedle zapowiedzi dyrektora GDDKiA w Gdańsku decyzja o odwieszeniu procedury administracyjnej związanej z budową mostu znajdzie się już za kilka dni u wojewody pomorskiego, a wszczęcie dalszych prac związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę to kwestia kilku tygodni.

Zgodnie z założeniami rozpoczęcie robót planowane jest w IV kwartale bieżącego roku, a planowany termin oddania mostu do użytkowania to połowa 2016r.

Zapraszamy także do zapoznania się z opiniami kierowców na temat planowanej inwestycji.

kamera na most nr 1 - kamera na most nr 2 - kamera przy moście

Z OSTATNIEJ CHWILI! KOMUNIKAT MIiR W SPRAWIE MOSTU W MALBORKU. BUDOWA MOSTU SKIEROWANA DO REALIZACJI! - 16.05.2014

BUDOWA DRUGIEJ NITKI MOSTU - SUKCES CZY KIEŁBASA WYBORCZA? KOMENTARZ BURMISTRZA MALBORKA, ANDRZEJA RYCHŁOWSKIEGO - 17.05.2014

Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Video sondy


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.