Wydanie nr 297/2021, Niedziela 24.10.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest, Marek, Antoni, Walentyna, Rafał
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Baszta Maślankowa w Malborku z lotu ptaka

Baszta Maślankowa - jedna z najwyższych wież (28,8 m wysokości), znajdujących się w kompleksie zamku malborskiego i jest jego najbardziej wysuniętym obiektem na północ. Wybudowana na rzucie okrągłym o średnicy 8,68 m, była wykorzystywana jako strażnica.

Baszta Maślankowa swoją nazwę zawdzięcza wydarzeniom, które nastąpiły po tym jak Krzyżacy wprowadzili podatek od ubijania masła. Przeciwko temu zbuntowali się rajcy miejscy a Krzyżacy obawiając się eskalacji zamieszek zamknęli buntowników w wysokiej wieży.

W 1906 r. na dachu baszty umieszczono podobiznę kobiety ubijającej masło. Wieża została częściowo zniszczona w 1945 roku, zrekonstruowano ją w 1958 roku.

Zapraszamy na film z drona TvMalbork.pl

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Historyczne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.