Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Podsumowanie policyjnej akcji „Motocykle”.

  • Wydanie nr 147/2024
  • 4 sierpnia 2021, 10:44
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Podsumowanie policyjnej akcji „Motocykle”. fot. KPP Malbork
W miniony weekend policjanci z malborskiej drogówki przeprowadzili działania „Motocykle”. W ramach akcji funkcjonariusze skontrolowali 85 pojazdów, w tym 17 motocyklistów. Sprawdzili ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz zwracali uwagę na to, czy przestrzegają pozostałych przepisów ruchu drogowego. Celem prowadzonych działań było ograniczenie liczby wypadków z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych.

 

Od piątku, 30 lipca do niedzieli, 1 sierpnia br. na terenie województwa pomorskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Motocykle”, których celem było zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

 

 

Podczas działań malborscy policjanci skontrolowali 85 pojazdów, w tym motocykle. W jednym przypadku kierujący motocyklem przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się także, że jeden z kontrolowanych pojazdów był niesprawny technicznie. Funkcjonariusze ujawnili również 15 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości przez innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

 

Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są w wielu przypadkach znacznie poważniejsze niż podczas wypadku samochodowego. Motocyklista nie jest chroniony pasami bezpieczeństwa, poduszkami powietrznymi czy karoserią samochodu. Jedyną ochroną kierowcy jednośladu jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, sprawny motocykl, odpowiednia odzież motocyklowa oraz kask. Dlatego też policja apeluje do wszystkich użytkowników o jazdę zgodną z przepisami i wzajemny szacunek na drodze.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.