Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dbają o bezpieczeństwo również na wodzie.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 30 lipca 2021, 11:31
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 13 komentarze
Malbork. Dbają o bezpieczeństwo również na wodzie. fot. KPP Malbork
Wakacje to czas wytężonej pracy mundurowych. Aby zapewnić mieszkańcom powiatu malborskiego oraz turystom bezpieczeństwo, swoją pracę rozpoczęli również funkcjonariusze na policyjnej łodzi, dzięki której policjanci poruszając się po Nogacie mogą zadbać o bezpieczeństwo na naszym akwenie oraz reagować na wszelkie zachowania niezgodne z prawem.

 

Do służby na wodzie malborscy policjanci rozpoczęli przygotowania już w maju. Funkcjonariusze odbyli specjalistyczne szkolenie zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Patrole na rzece Nogat rozpoczęły się w połowie lipca i potrwają do końca sezonu letniego. Dzięki służbie na łodzi policjanci będą mogli szybko i sprawnie interweniować, gdy zagrożone jest życie i zdrowie osób uprawiających turystykę wodną, jak również korzystających z akwenu np. wędkarzy.

 

 

 

Policjanci kontrolują czy użytkownicy prawidłowo korzystają ze sprzętu wodnego, tam gdzie to jest wymagane, czy mają odpowiednie uprawnienia do poruszania się tym sprzętem, a przede wszystkim, czy są trzeźwi. Bardzo częstym powodem utonięć jest właśnie alkohol. Patrole odbywają się również wspólnie z funkcjonariuszami Społecznej Straży Rybackiej w Malborku. Sprawdzają czy wędkarze łowią ryby zgodnie z przepisami, a także ich działania mają zapobiegać kłusownictwu. Mundurowi stanowczo reagują na wszystkie zachowania niezgodne z prawem, a zwłaszcza na te które zagrażają bezpieczeństwu.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tim
Tim 31.07.2021, 09:46
Były komendant Społecznej Straży chciał to wyjaśnić i zaraz go odwołali. Chciał wyjaśnień i oznakowania obrębu tak jak to ustalił Marszałek Województwa. W Malborku nie przepisy a układy rządzą.
Kordian
Kordian 31.07.2021, 10:44 (odpowiedź do Tim)
Były Komendant SSR sam tam kłusoli ganiał , sam łowię w odległości zgodnej z regulaminem przy śluzie i szlak mnie trafia jak przychodzą kłusole i łowią tam ryby bez karty i wyciągają piękne ryby i to jest zgodne z waszą decyzją .
Gość
Gość 31.07.2021, 12:45 (odpowiedź do Kordian)
Ja od kolegów wiem że kontrolował, a o ganianiu nie słyszałem, wiele razy w sklepie słyszałem, że ktoś się tym zainteresował, całym tym bałaganem po wędkarzach. Teraz to jeden wielki śmietnik.
Tim
Tim 31.07.2021, 12:21 (odpowiedź do Kordian)
Od elektrowni 50 metrów, z tego rozporządzenia wynika, jasno napisano że od wrót śluzy, obręb jest na śluzie. Przepisy dotyczą wszystkich, to nie jest przestępstwo legalnie łowić ryby, jak ma się opłacone zezwolenie, tak jest w całej Polsce. Gdzie są znaki?
qwer
qwer 31.07.2021, 09:08
Kto to wyjaśni?
Już było głośno. To ich ukarać za brak oznakowania. Nielegalnie to ludzi pozbawiają prywatnej własności i celowo narażają na konsekwencje, to się w głowie nie mieści.
Malborżanin
Malborżanin 31.07.2021, 06:57
Szlak żeglowny nie ma oznakowania prawidłowego, to nie ma żadnego obrębu. Nogat to tak jak autostrada, wpisany na listę dróg wodnych i posiada oznakowanie, jest kontrolowany przez służby i one odpowiadają za zgodność oznakowania z przepisami. Szczegółowo to regulują przepisy. Pani syn to może być ofiarą nieuczciwych strażników, nie znających podstawowych przepisów.
Maxx76
Maxx76 02.08.2021, 09:56 (odpowiedź do Malborżanin)
Dokładnie, z mojej strony pojawia się pytanie do władz : Jak dużo osób zostało za to bezpodstawnie ukaranych? Widocznego oznakowania brak!! Jak turyści i młodzi wędkarze mają się w tym połapać? Najlepszym wyjściem to bezprawne konfiskowanie wędek. Nasze prawo to lewo, interpretują przepisy jak chcą. Szlak rekreacyjny powinien być zadbany - czysty - czy to też kontrolują? Aż żal patrzeć jak dbają tam o porządek, a chwalą się tym w mediach. Kto za to odpowiada?
Zbyszek
Zbyszek 30.07.2021, 21:45
Żadnego obrębu tam nie ma . Nigdy nie było żadnych znaków .
Mariusz
Mariusz 30.07.2021, 19:55
To może strażnicy wyjaśnią i skontrolują czy to legalne, skoro dbają o przestrzeganie przepisów. Pływają turyści, może w taki obrębie pływanie jest zabronione? Jakie są konsekwencje pływania łódką, jak ten teren ominąć?