Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg. Karta rowerowa dla każdego!

  • Wydanie nr 268/2021
  • 26 lipca 2021, 10:18
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Elbląg. Karta rowerowa dla każdego! fot. KMP Elbląg
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin. Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień.

 

Obowiązujące od niedawna nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego jeszcze bardziej zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO, np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie, po którym będzie można uzyskać te uprawnienia.  

- „Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze” – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - „Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne. Na koniec drugiego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – w przypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub Dyrektora Szkoły Podstawowej do której uczęszcza dziecko”.

 

 

 

 

Wakacyjne szkolenie odbędzie się w dniach 28-29 lipca br. w godz. 10 – 14.

 

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 55 233 40 50 w. 1 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.
 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

 

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maximus
Maximus 26.07.2021, 12:42
W faszystowskim kraju regulaminów, panów policjantów i urzędników oraz ich zastępców na wszystko trzeba pozwolenie. Niedługo żeby pierdnąć też trzeba będzie mieć pozwolenie. Tak głupi kraj jest tylko jeden. Żadnego rozwoju tu nie będzie, tu tylko jak się urodzisz musisz uczyć się języków obcych i uciekać.