Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Plaga szczurów zalewa Osiedle Południe – alarmują mieszkańcy.

Od dłuższego czasu dzwonią do naszej redakcji zdenerwowani mieszkańcy, że Osiedle Południe w Malborku zaczyna być dosłownie zalewane przez plagę szczurów. Czy musi dojść do jakiegoś nieszczęścia, by w końcu ktoś zrobił z tym porządek?

 

- „Na osiedlu południe w parku przy ulicy Michałowskiego od kilku miesięcy grasuje stado kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu  szczurów” – alarmuje jedna z mieszkanek Malborka. – „W parku znajduje się plac zabaw, mini skate park. Codziennie bawią się tam dzieci i spacerują mieszkańcy z psami. Szczury rozchodzą się po całym parku, przebiegają pod nogami. Stanowią niebezpieczeństwo dla dorosłych, dzieci, jaki i zwierząt. W szybkim tempie się rozmnażają. Mieszkańcy osiedla są bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje. W pobliżu siedliska szczurów zrobiło się także miejsce spotkań do spożywania alkoholu, co obserwują bawiące się dzieci. Potłuczone szkła, butelki i puszki po piwie odstraszają bawiące się w parku dzieci i sprawiają, że pomimo posiadania największego placu zabaw dla dzieci w Malborku, pięknej łąki kwitnącej w parku, nowo powstałego baru z lemoniadą i przekąskami - mieszkańcy nie czują się bezpiecznie i nie mogą swobodnie puścić dzieci. Może ktoś się zainteresuje tym tematem. Wszyscy byśmy byli bardzo wdzięczni”.

 

Zobacz galerię zdjęć nadesłaną przez mieszkankę Malborka.

 

Czekamy na Państwa komentarze i informacje.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 10.07.2021, 00:21
Ul,Smoluchowskiego 1,zapomniany budynek przez właściciela ./DOMIX/
ten budynek wygląda jak Kołchoz.Szczury tu są na co dzień a ludzie mają gdzieś, wyrzucają chleb i inne resztki jedzenia przez okno czy balkon.Ostatnio pod maską silnika,szczury zrobiły sobie grila,chleb sobie przyniosły.
...
... 10.07.2021, 01:32 (odpowiedź do Gość)
Zapomniany budynek zlot szczurów to może jak słyszałem że co niektórzy mieszkańcy tęsknią nie za komuną tylko młodzieżowymi buntami i punk rock zrobić tam zlot mieli i wytykać ich paluchami.Czy to na pewno pomoże temu Miastu? nie wiem może słucham innej muzy.
...
... 10.07.2021, 02:02 (odpowiedź do ...)
Meli meneli może koncert. Słucham innej muzy .
ToMis
ToMis 09.07.2021, 20:36
same plagi spadają na te miasto
...
... 10.07.2021, 00:46 (odpowiedź do ToMis)
"Same plagi spadają na to miasto" a pytanie czy np. takie naprawy samochodów które nie są naprawione i mówienie że takie samochody tak mają dodatkowo dostajesz stratę cennego czasu nerwów i pieniędzy to nie to samo podobnie jak byś poszedł do lekarza z chorą wątroba nerkami czy rakiem płuc czy piersi i wycięli by ci np.serce.
...
... 09.07.2021, 23:33 (odpowiedź do ToMis)
Jak co nie którzy mieszkańcy miasta nie szanują klientów grają na nerwach podnoszą ciśnienie to czas pokaże ile na tym wywyszaniu się zyskają czy stracą.
...
... 09.07.2021, 22:06 (odpowiedź do ToMis)
"Same plagi spadają na to miasto" ciągle czytam że brak zagranicznych nowoczesnych zakładów pracy brak sponsorów inwestorów kilka lat temu pracowałem w innym mieście jeden mieszkaniec piasków ( nic nie mam do tej dzielnicy) z wyskoku kopnął mi w podnośnik jak powiedziałem żeby nie kopał " kazał" spadać na szczaf wyleciał z pracy a ja nie wiem za co dostałam naganę czy tak zachowują się pracownicy? Tak się zachowują buszmeni wandale i na dokładkę często słyszę że w tym mieście tęsknią nie za komuną tylko młodzieżowymi buntami i punk rokiem .
...
... 09.07.2021, 21:40 (odpowiedź do ToMis)
Kiedyś chodziłem do szkoły w tym mieście nie było źle po kilkunastu latach kilku mechaników nie bardzo rozumiem czemu mnie tak potraktowało w tym mieście np. wymieniałem pompę układu kierowniczego musiałem dopłacić 600 zł po wymianie na nową mieli oddać 600 złotych kilka razy musiałem się upominać o swoje pieniądze niby nie mogli odczytać numery z starej pompy, wymiana linki od korbki szyby kilku mechaników odsyłało mnie do innych miast a za brak sprawnej szyby słyszałem że mogą zabrać dowód rejestracyjny przy kontroli Policji szyba musi być sprawna w końcu udało mi się znaleźć mechanika który naprawi szybę nie zdążyłem dojechać do domu szyba zaczęła się sama otwierać musiałem jechać drugi raz strata czasu nerwów i pieniędzy zamuwili inną linkę za trzecim razem wymienili linkę szyby inny samochód i remont silnika przy gaszeniu szarpało silnikiem powiedzieli że naprawią teraz po gaszeniu i ruszaniu szarpie jak bym ruszał traktorem w pegeerze wymieniałem sprzęgło rozrząd filtry i oleje pojechałem do mechanika że chyba jest źle naprawione powiedział że dobrze że peugeoty tak mają teraz mam samochód postawiony u mechanika w innym mieście czekam na diagnozę ale już wiem że peugeoty tak nie mają straciłem czas nerwy pieniądze chciałem tylko naprawić samochód a straciłem swój cenny czas nerwy i pieniądze granie na nerwach ktoś napisał że same plagi też powinienem rzucić niekończącą się klątwę ale tak nie zrobię za dużo wartościowych ludzi mieszka w tym mieście.
...
... 09.07.2021, 20:34
W Polskim serlialu " Pan na Żuławach" mieli podobny problem ale bardziej chodziło o myszy a nie o szczury są firmy które się zajmują takimi sprawami.
...
... 09.07.2021, 20:08
Często słyszę teksty typu że niektórzy mieszkańcy miasta tęsknią nie za komuną w której nic nie było w sklepach każdy miał pracę i mieszkanie i jakoś ludzie przeżyli tylko za punk rokiem na co komu młodzieżowe buty i punk rock a takie szczury chyba można jakoś złapać są firmy które się tym zajmują sam widziałem w nowoczesnych zagranicznych zakładach pracy specjalne pułapki do łapania szczurów z logo firmy która się zajmuję szczurami chyba w Galileo był program jak łapią szczury setki tysiące szczurów w wielkich magazynach takich jak kiedyś pegeery karmią takie szczury tydzień czy miesiąc a puzniej ostatnia taka kolacja z trutką. Można ? Tylko trzeba chcieć i wszystko jasne w tym temacie.
Wentka
Wentka 09.07.2021, 20:03
Przecież pełno kotów biega w tej okolicy po osiedlu to szczurów nie powinno być.
Eh
Eh 10.07.2021, 14:13 (odpowiedź do Wentka)
Codziennie z Reksa zdaje się, późnym wieczorem pani dokarmia pod Brico koty. W rezultacie rano zlatują się ptaki, być może takie sytuacje przyciągają gryzonie. Mieszkańcy też wyrzucają jedzenie z okien.. Na szczęście ja nie natrafiłam na żadnego osobnika.
Kon
Kon 09.07.2021, 20:58 (odpowiedź do Wentka)
Kot bardzo żadko pogoni za szczurem
Żenada.
Żenada. 09.07.2021, 23:13 (odpowiedź do Kon)
Matko Boska, kto cię uczył ortografii ?
ina
ina 10.07.2021, 08:27 (odpowiedź do Żenada. )
Żadko uczęszczał na lekcje j.polskiego :-)