Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Na zakończenie sezonu zbiórka dla REKS-a.

  • Wydanie nr 141/2024
  • 28 czerwca 2021, 09:29
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Na zakończenie sezonu zbiórka dla REKS-a. fot. MAL WOPR
Kolejny sezon mają za sobą zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR. Tym razem, z powodu pandemii, zabrakło oficjalnych spotkań i podsumowań. Młodzi pływacy pożegnali trudny sezon, jak przystało na prawdziwych sportowców, w ruchu i rywalizacji.

 

Pływacy MAL WOPR w czwartek, 24 czerwca br. spotkali się na ostatnim treningu na długo wyczekiwanych sztafetach pływackich. Zabawowa forma takiego treningu uczy nie tylko uczciwej rywalizacji w duchu fair play, ale przede wszystkim jednoczy i wdraża do współpracy w grupie. Codzienne treningi malborskich pływaków odbywają się w czterech grupach wiekowych i umiejętnościowych, a właśnie w trakcie sztafet wszystkie grupy mieszają się i można wtedy oglądać wspaniałe obrazki współpracy juniorów z najmłodszymi zawodnikami w kategorii dzieci.

- „Pływacy MAL WOPR uwielbiają taką formę treningu, nie dziwi więc ich wielka energia w trakcie zmagań. Tą wspaniałą energią malborscy pływacy, wraz z rodzicami i trenerkami postanowili się w tym roku podzielić” – informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. – „W trakcie ostatniego treningu w sezonie 2020/2021, Sekcja Pływacka MAL WOPR przeprowadziła zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia Reks. Zawodnicy wsparli bezdomne psy i koty zarówno darami w postaci karmy, jak i całkiem pokaźnej kwoty, która jak mają nadzieję, choć trochę pomoże przetrwać zwierzakom czas do adopcji. Jak przystało na zgraną ekipę, pływacy MAL WOPR posilili się w trakcie treningu kultowymi Lodami Ekipy, sponsorowanymi przez jedną z mam, dyskutując oczywiście nad tym, który smak lepszy”.

 

 

 

 

Sezon, który przeszedł już do historii, mimo nieustających utrudnień obfitował w wiele bardzo dobrych wyników, które dają nadzieję na tzw. wisienkę na torcie. Piątka malborskich pływaków wystartuje jeszcze w letnich Mistrzostwach Polski Juniorów.

- „Liczymy w nich na dobre starty i wiele emocji. W tym miejscu należy podkreślić fakt, iż bez pomocy władz miasta, które doceniają ciężką pracę pływaków, nasz klub nie przetrwałby ani dwuletniego czasu remontu malborskiej pływalni, ani lockdownu, ani znacznej podwyżki za godzinę wynajęcia pływalni na treningi” – informuje Iwona Ciecholewska. – „Nie do przecenienia jest też wsparcie rodziców pływaków MAL WOPR, można na nich zawsze liczyć, nie bez kozery nazywają siebie Komitetem Oszalałych Rodziców. Trenerki, dziękując wszystkim którzy wspierają klub, życzą swoim podopiecznym bezpiecznych i słonecznych wakacji, a także zaangażowania i determinacji na kolejny sezon, który rusza już 2 września”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.