Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Reymonta w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Reymonta w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
Na przejściu dla pieszych do wielu wypadków dochodzi przede wszystkim z powodu ograniczonej widoczności. Przyczyn nie trzeba szukać tylko w braku oświetlenia tego miejsca czy złej pogodzie, ale pojazdach, które zasłaniają przestrzeń wokół przejścia. Czy wszyscy wiedzą, w jak bliskiej odległości pasów można zaparkować samochód?

 

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem samochód możemy zaparkować w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. W bliższej odległości obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju. Wyjątkiem są jedynie drogi jednokierunkowe, gdzie można pozostawić auto tuż za pasami. Za nieprawidłowe parkowanie grozi nam mandat, a w niektórych sytuacjach pojazd może zostać odholowany.

Pamiętajmy, że w miejscach gdzie stoją nieprawidłowo zaparkowane samochody, kierowcy powinny zachować szczególną ostrożność. Należy wówczas poruszać się z mniejszą prędkością, by w razie konieczności zatrzymać auto przed przejściem. Zaparkowane źle samochody to przede wszystkim wina kierowców, jednak również pieszych to nie zwalnia z troski o własne bezpieczeństwo. Bądźmy czujni, gdy wychodzimy zza takiego samochodu, bowiem kierowca nadjeżdżającego pojazdu może po prostu nas nie widzieć.

 

 

- „Ostatnimi czasy, przy Reymonta 21, miało miejsce potrącenie dziecka. Jak można parkować tak auta? Gdzie jest tak lubiana przez wszystkich staż miejska?” - pyta mieszkaniec Malborka. - „Reymonta, Curie-Skłodowskiej, Krakowska... tak pięknie zaparkowane auta to tutaj codzienność”.

 


 

A wy co na ten temat sądzicie?

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zbigniew
Zbigniew 22.06.2021, 21:10
Dlaczego boimy się zadzwonić po służby ?
Lepiej zrobić zdjęcie i do gazety.
Żenada .
Jan
Jan 23.06.2021, 08:42 (odpowiedź do Zbigniew)
Jak się dzwoni po służby to przyjeżdżają po godzinie, bo zarobieni są. Tak to prawda, tam codziennie tak auta stoją.
Realista
Realista 22.06.2021, 14:18
Gdzie była Straż miejska ?
Adi
Adi 22.06.2021, 17:22 (odpowiedź do Realista)
w pracy, robią tylko do 15tej
Dd
Dd 22.06.2021, 19:45 (odpowiedź do Adi)
Nie prawda. Dzisiaj srebrna szkoda widziana była po 15
Ha ha ha.
Ha ha ha. 22.06.2021, 16:13 (odpowiedź do Realista)
Na pączkach Kauflandzie.