Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork-Gardeja. Wznawiają ruch linii kolejowej 207.

Malbork-Gardeja. Wznawiają ruch linii kolejowej 207. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Na początku tego roku PKP PLK poinformowała, że zakończenie zasadniczych prac budowlanych, umożliwiających wznowienie ruchu pociągów na odcinku Malbork – Kwidzyn, zgodnie z deklaracją wykonawcy planowane jest w czerwcu br., a dla odcinka Kwidzyn – Gardeja do końca tego roku. Jednak przeglądając aktualny rozkład jazdy PKP obowiązujący od 13 czerwca br. można zauważyć, że przedłużono funkcjonowanie autobusów zastępczych na linii 207.

 

13 czerwca br. wprowadzona została korekta rozkładu jazdy pociągów. Jeszcze do niedawna Przemysław Zieliński z PKP PLK zapewniał, że wznowienie ruchu nastąpi wraz z nową korektą rozkładu jazdy. Niestety, plany te po raz kolejny trzeba było zweryfikować.
Na trasie Malbork – Kwidzyn będzie utrzymana zastępcza komunikacja autobusowa, ponieważ wymagane prace, związane z przebudową przejazdów kolejowo-drogowych, w zakładanym terminie nie zostały zakończone przed wprowadzeniem czerwcowej korekty. Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, dopiero na przełomie czerwca i lipca przewoźnik wykona jazdy testowe i zapoznawcze. Według obecnego rozkładu jazdy pociągi na trasie Malbork – Kwidzyn mają pojawić się już 10 lipca.


 

 

 

Przypomnijmy.

Dzięki przebudowie torów, obiektów inżynieryjnych i peronów PLK umożliwią przewoźnikom wprowadzenie na linię nowszych składów oraz lepsze warunki dla prowadzenia ruchu, a pasażerom wyższy komfort podróżowania. Linia zostanie dostosowana do większych prędkości. Najszybsze pociągi, po uzyskaniu wymaganych zgód administracyjnych, pojadą 120 km/h (przed inwestycją 60-80 km/h). Dzięki temu przewoźnicy będą mogli dopasować swoje oferty dla podróżnych do nowych, lepszych możliwości, które zapewni realizacja inwestycji.

PLK w ramach projektu zmodernizują 70 km torów między Malborkiem a granicą województwa. Po pracach poprawi się komfort obsługi pasażerów na łącznie 9 przystankach osobowych i stacjach. Poziom bezpieczeństwa wzrośnie dzięki wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowie 120 obiektów inżynieryjnych i 36 przejazdów kolejowo-drogowych. Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa - Malbork” o wartości 212 mln zł netto jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Dofinansowanie dla tego projektu ze środków UE wynosi blisko 85 proc.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
OLA
OLA 15.06.2021, 12:56
Remont tego odcinka lini kolejowej to skandal 5 lat i znowu sie nie udało i oni chcą budowac jakieś szprychy do CPK masakra