Wydanie nr 272/2022, Czwartek 29.09.2022
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Maska do włosów – jak często stosować?

Maska do włosów – jak często stosować? fot. Maska do włosów – jak często stosować?
Nasze włosy każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Minusowe temperatury, wiatr, a także promienie słoneczne potrafią sprawić, że nasze kosmyki bardzo szybko znajdują się w złej kondycji. Włosy mogą ulec uszkodzeniu także przez niewłaściwą pielęgnację lub częste zabiegi stylizacyjne. Ich prostowanie czy farbowanie sprawia, że struktura włosa zostaje znacznie uszkodzona. Skutecznym rozwiązaniem, które uratuje zniszczone włosy, może okazać się maska do włosów. W jaki sposób stosować ten popularny produkt, aby uniknąć najczęstszych błędów pielęgnacyjnych z jego udziałem?

Czym jest maska do włosów?

Maska do włosów to rodzaj kosmetyku, który wykazuje silne działanie pielęgnacyjne. Stosuje się ją przede wszystkim w sytuacji, kiedy nasze włosy potrzebują regeneracji lub intensywnego odżywienia. Stąd w jej składzie bardzo często można znaleźć wiele substancji aktywnych, maseł i olejów, które mają za zadanie przywrócić włosom ich idealny wygląd. W składzie maski do włosów bardzo często pojawia się olej kokosowy, migdałowy, arganowy czy też masło shea.

 

Maska do włosów zazwyczaj stanowi ostatni element mycia włosów. Nakładamy ją na umyte szamponem włosy, a następnie pozostawiamy na nich przez określony czas. Dzięki temu maska odbudowuje kosmyki zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

 

Maska do włosów a odżywka

W sklepach można spotkać bardzo dużą liczbę wielorakich produktów do pielęgnacji włosów, w tym dwie popularne kategorie, czyli odżywki i maski do włosów. Czy produkty te są ze sobą tożsame i wykazują się takim samym działaniem? Niestety częste błędy w aplikacji maski do włosów i brak zamierzonych efektów związane są z tym, że wiele osób traktuje maskę do włosów jako zamiennik odżywki.

Maska do włosów i odżywka to produkty, które stosuje się w celu wzmocnienia dotychczasowej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, że odżywka to kosmetyk, który posiada niższe stężenie olejków i substancji odżywczych i zwykle trzymamy go na włosach krócej niż maskę. Odżywka ma sprawić, że nasze włosy w stosunkowo krótkim czasie zyskają zdrowy wygląd. 

 

Jak często stosować maskę?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w stosowaniu tego produktu. Maska do włosów zdecydowanie nie jest kosmetykiem przeznaczonym do codziennego stosowania. Warto jednak pamiętać, że częstotliwość użycia maski do włosów związana jest z rodzajem włosów oraz ich potrzebami pielęgnacyjnymi. Zbyt częste stosowanie maski do włosów może je obciążyć i sprawić, że będą oklapnięte oraz zaczną szybciej się przetłuszczać, co często ma miejsce w przypadku cienkich włosów. Warto obserwować to, jak po jej użyciu zachowują się Twoje włosy i samodzielnie określić, jak często należy jej używać.

 

Jak prawidłowo aplikować maskę na włosy?

Mogłoby się wydawać, że w aplikacji maski na włosy nie ma niczego skomplikowanego, jednak to właśnie w tym miejscu zdarza się najwięcej błędów. Źle zaaplikowana maska do włosów może sprawić, że będziemy rozczarowani uzyskanymi efektami, a nasze włosy będą wyglądać w nieodpowiedni sposób (np. na przetłuszczone). Jak zatem aplikować maskę, aby jej użycie przyniosło naszym włosom jak najwięcej efektów?

 

Maskę zawsze aplikuj na umyte szamponem włosy. Dzięki temu będą nie tylko oczyszczone, ale szampon rozszerzy delikatnie ich łuski, sprawiając, że substancje aktywne łatwiej wnikną do ich wnętrza. Włosy powinny być wilgotne, ale nigdy ociekające wodą. Nakładając maskę na bardzo mokre włosy, sprawisz, że spłynie ona razem z wodą. Przed aplikacją delikatnie odsącz z nich nadmiar wody bawełnianą koszulką lub ręcznikiem z mikrofibry, dzięki czemu ich nie uszkodzisz. 

 

Jeśli masz problemy z przetłuszczającą się skórą głowy lub Twoje włosy są cienkie i osłabione, aplikację maski rozpocznij mniej więcej od połowy ich długości. Dzięki temu Twoja fryzura nie stanie się oklapnięta. Pamiętaj, aby przy aplikacji maski dokładnie rozczesywać włosy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkt będzie dokładnie rozprowadzony i odżywi każdy kosmyk włosów.

 

Jak długo trzymać maskę na włosach? Optymalny czas to około 30 minut. Dzięki temu mamy pewność, że składniki aktywne maski dokładnie wnikną w strukturę włosa.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.