Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Pływackie nadzieje olimpijskie w Brodnicy.

  • Wydanie nr 146/2024
  • 11 czerwca 2021, 10:16
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Pływackie nadzieje olimpijskie w Brodnicy. fot. MAL WOPR
Zawody, w których nazwie pojawiają się słowa „nadzieje olimpijskie” zawsze rozbudzają emocje młodych pływaków. Podobnie było także w miniona sobotę, 5 czerwca br., w Brodnicy. Któż bowiem z młodych sportowców nie chciałby wystąpić na olimpijskiej pływalni? Z takimi marzeniami na słupkach startowych w Brodnicy stanęło ponad 260 zawodników z 16 klubów z całej Polski. Nie zabrakło także reprezentantów Malborka.

 

Dwóch braci Patoka zaakcentowało obecność klubu MAL WOPR Malbork, ale przede wszystkim miasta w zawodach odbywających się w województwie kujawsko-pomorskim. Oczywiście, jak już zdążyli nas przyzwyczaić, obaj zaznaczyli swoją obecność bardzo wyraźnie.

- „Młodszy, jedenastoletni Kacper, był bezkonkurencyjny w obu swoich startach. Z dwoma złotymi medalami i nowa życiówką w konkurencji 50m stylem grzbietowym wywalczył przy okazji pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Trzynastoletni Dawid, mimo fantastycznego rekordu życiowego na dystansie 50m stylem dowolnym (31,76) zajął w tej konkurencji 5 lokatę. Jednak na tym samym dystansie, ale w stylu grzbietowym, minimalnie urywając ułamki sekund ze swojego dotychczasowego rekordu życiowego, zdołał wywalczyć srebrny medal. Chłopaki wracali więc z Brodnicy z trzema medalami i trzema rekordami życiowymi”.

 

 

 

 

To doskonale rokuje przed najbliższymi zawodami, w których udział wezmą zawodnicy MAL WOPR Malbork. Już niebawem, Dawid wraz z szóstką swoich kolegów klubowych weźmie udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które jako odpowiednik Mistrzostw Polski dla 13-latków odbędą się w Olsztynie. Trzymajmy kciuki za reprezentantów Malborka.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.