Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kredyt konsolidacyjny- czym jest i czy warto z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny- czym jest i czy warto z niego skorzystać? fot. Kredyt konsolidacyjny- czym jest i czy warto z niego skorzystać?
Nie jest łatwo pamiętać o terminowym spłacaniu kilku zobowiązań finansowych. Jeśli jedną ratę płacisz na początku miesiąca, drugą na końcu, a jeszcze kolejną w innym terminie, łatwo jest o pomyłkę, która może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny. Czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Mówiąc najłatwiej, kredyt konsolidacyjny jest połączeniem kilku kredytów w jeden. W praktyce chodzi o to, że zamiast płacić kilka rat do różnych banków, płacisz tylko jedną ratę. Masz więc wolną głowę, nie musisz pamiętać o kilku datach. To bardzo wygodne rozwiązanie. Konsolidacji może podlegać zarówno kredyt ratalny, jak i gotówkowy czy samochodowy. Co daje takie rozwiązanie oprócz mniejszej ilości dat do zapamiętania? Przede wszystkim, bardzo często jest to usługa bardziej korzystna finansowo niż spłacanie każdego zobowiązania osobno. Rata kredytu konsolidacyjnego może być niższa od sumy rat, jakie każdego miesiąca spłacasz do kilku banków. Z pewnością więc jest to możliwość, którą warto wziąć pod uwagę. Więcej na temat kredytu konsolidacyjnego znajdziesz tutaj: https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

 

Czy kredyt konsolidacyjny jest bezpieczny?

 

Nie od dziś wiadomo, że zaciąganie jakichkolwiek finansowych zobowiązań wiąże się z jakimś ryzykiem. Nie chodzi tu jednak o ryzyko związane z bankiem, a raczej z naszymi ewentualnymi kłopotami finansowymi. Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem jak najbardziej bezpiecznym. Warto rozważyć taka możliwość, gdy spłacanie kilku rat staje się trudne, również ze względów finansowych. Połączenie kilku kredytów w jeden da z pewnością niższą miesięczną ratę. Warto rozważyć konsolidację również wtedy, gdy oferta banku nagle się zmieniła. Może się okazać, ze konsolidacja będzie o wiele bardziej korzystna niż przejście na nową ofertę danego banku.

Mechanizm działania kredytu konsolidacyjnego jest prosty. Po wybraniu odpowiadającej nam oferty, bank, który zgodzi się na udzielenie konsolidacji, będzie spłacał dług we wszystkich instytucjach, w których zaciągnęliśmy zobowiązania. Co ciekawe, w niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie dodatkowych środków finansowych przy okazji konsolidacji, nawet jeśli raty poszczególnych zobowiązań nie były terminowo spłacane.

 

Jak wybrać właściwy kredyt konsolidacyjny?

 

Aby wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny, trzeba dokładnie przeanalizować wszystko, co oferują nam banki. Zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem od wertowania ofert dziesiątek banków jest skorzystanie z porównywarki kredytowej, np. totalmoney.pl. Wystarczy jedynie wpisać wszystkie potrzebne parametry, by uzyskać zestawienie najlepszych dostępnych ofert. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej oferty kredytu konsolidacyjnego, sprawdź dokładnie, jaki będzie całkowity koszt kredytu. W niektórych przypadkach może okazać się, że koszt ten będzie zbyt wysoki- taką informację również otrzymasz w porównywarce kredytowej. Pamiętaj, że nawet, gdy rata miesięczna jest niższa niż dotychczas, należy sprawdzić końcowy koszt kredytu, czyli dokładną ilość pieniędzy, którą musisz oddać do banku. Kwota ta jest pożyczoną sumą i odsetkami.

 

Czy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest dla nas ogromnym ułatwieniem. Zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z takiej możliwości, by móc odpocząć od pamiętania mnóstwa dat i terminów, których naprawdę łatwo jest zapomnieć. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu, Twój budżet wzrośnie, podobnie, jak Twoje odczucie spokoju i komfortu.

Kredyt konsolidacyjny- czym jest i czy warto z niego skorzystać?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.