Wydanie nr 148/2022, Sobota 28.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sprawy drogowe.

Malbork. Sprawy drogowe. fot. archiwum: TvMalbork.pl
Temat przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych i skrzyżowań cały czas pozostaje w zakresie moich zainteresowań. Dziś będzie o braku części ścieżki rowerowej oraz o reorganizacji ruchu drogowego na ulicy Słowackiego.
O brak części ścieżki rowerowej zagadnęło mnie w ostatnim czasie kilku mieszkańców. Pomimo, że sprawa wydaje się dość oczywista, postanowiłem wystąpić o oficjalne stanowisko władz samorządowych w tym temacie. Moja interpelacja była następująca: „Szanowny Panie Burmistrzu! Proszę o podanie powodów dlaczego ścieżka rowerowa przy DW515 nie została poprowadzona przy całości tej drogi, a odcinek od skrzyżowania Ronda Lotników Polskich do ul. Reymonta przy DW515 został jej pozbawiony."
 
Oto odpowiedź: „W odpowiedzi na interpelację dotyczącą przebiegu ścieżki rowerowej wzdłuż DW 515 od ul. Reymonta do Ronda Lotników Polskich uprzejmie informuję, że właścicielem tego ostatniego jest również GDDKiA. Od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do granic administracyjnych miasta projektowana jest ścieżka rowerowa.
 
Na etapie projektowania przebudowy DW 515 znany był stan prawnych sąsiednich działek, których granice stykające się bezpośredni z pasem drogowym uniemożliwiły zaprojektowanie i wykonanie pełnowymiarowego ciągu pieszo - rowerowego.” Odpowiedź została podpisana przez Burmistrza Charzewskiego.
 
Takiej informacji należało się spodziewać. Z kolei na pojawienie się na tym odcinku ścieżki rowerowej nie ma na razie na co liczyć.
 
Druga kwestia to reorganizacja ruchu drogowego na ulicy Słowackiego. Wnioskował o nią w interpelacji Przewodniczący rady Paweł Dziwosz. Oto odpowiedź na jego interpelację: „Szanowny Panie Przewodniczący, nawiązując do Pana interpelacji złożonej 25 lutego 2021 r. na XXX sesji Rady Miasta Malborka w sprawie reorganizacji ruchu drogowego na ul. Słowackiego informuję, że na realizację tego zadania otrzymaliśmy z UE poprzez Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego dofinansowanie w wysokości ponad 190 tys. złotych. Aby nie stracić/oddać tych pieniędzy jesteśmy zobligowani przez najbliższych pięć lat (do 2025 r. włącznie) do utrzymania trwałości tego projektu. Jest to więc 1. powód, aby w obszarze tym zachować status quo.
 
Po drugie : problematycznym jest twierdzenie, że wyniesione skrzyżowania są niebezpieczne dla ruchu pojazdów, albowiem ze statystyk naszych i policyjnych wynika, że ilość zdarzeń, i wypadków drogowych uległa zmniejszeniu; także artykuł na stronie portalnaplus.pl, „Malbork. Skrzyżowania są niebezpieczne? Samorządowcy mówią "tak”. Statystyka policji temu przeczy”. Wyniesienia powodują zmniejszenie prędkości przejazdu samochodów do podobnej w strefie zamieszkania (20 km/h). Natomiast ich likwidacja i przywrócenie oznakowania, np. znakami drogowymi A-7(ustąp pierwszeństwa) i D-l (droga z pierwszeństwem), zachęcałaby kierowców do prędkości ustawowych (50/60 km/h). Przy lak dużym natężeniu ruchu uważamy, że byłoby to, szczególnie dla pieszych, zjawiskiem niepożądanym i nie chcianym. Dlatego biorąc pod uwagę powyższe opowiadamy się, póki co, za zachowaniem istniejącej organizacji, notabene zatwierdzonej w swoim czasie - i na podstawie opinii Komisji Organizacji Ruchu - przez starostę malborskiego.” Odpowiedź została podpisana przez Burmistrza Charzewskiego.
 
W tej kwestii także na razie nie ma co liczyć na jakieś zmiany.
 
Adam Ilarz – RAJCA miejski
PS. Źródła jakie wykorzystałem:
1) Interpelacja radnego Adama Ilarz z dnia 25.03.2021 r.
2) Odpowiedź na interpelację radnego Adama Ilarz z dnia 20.04.2021 r.
3) Odpowiedź na interpelację Przewodniczącego RMM Pawła Dziwosza z dnia 04.03.2021 r.
 
 

 
Adam Ilarz – RAJCA miejski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
OP
OP 07.06.2021, 09:04
Proszę nie mylić celebryty z burmistrzem, osoby znanej z tego że jest znany
...
... 07.06.2021, 04:04
Narzekają na burmistrza że nic nie robi a inne miasta rosną nowe fabryki miejsca pracy itd. moim zdaniem tak to zrozumiałem może trzeba zacząć czytać ciekawe książki ogólne zawracanie gitary może To Stiwena Kinga a może zbrodnię i karę Dostojewskiego a może proces Franz Kafka a może filmy obcy i planeta małp ludzie obudźcie się chciałem tylko naprawić szybę znowu muszę tracić swój cenny czas a mógł bym bawić się z jakimiś pannami kobietami dziewczynami są ogłoszenia towarzyskie w agencji w tym mieście nie byłem ale nie muszę tracić czas na zabawę w granie na nerwach psychozę wyjaśniania a mamy wiosnę i może bym poznał jakąś kobietę.
...
... 06.06.2021, 22:27
Znowu narzekania na burmistrza obwinianie o wszystko jak czytam komentarze o tym mieście inne miasta rosną jak grzyby po deszczu i ciasto na drożdżach chciałbym powiedzieć napisać( jak tytuł piosenki Adama Chrola chciałbym ci powiedzieć) że moim zdaniem nie tylko to wina burmistrza np. zalewała mi się linka od korbki szyby w samochodzie a jak się dowiedziałem za brak sprawnej szyby policja może zabrać dowód rejestracyjny przy kontroli musi być sprawna szyba ręce na kierownicy szukałem mechanika w tym mieście kilku niechciało naprawiać a to trzeba rozkręcić zobaczyć zamówić część znowu rozkręcić inni odsyłali mnie do mechaników w innym mieście w końcu udało mi się znaleźć mechanika który mi to naprawi nie zdążyłem dojechać do domu szyba zaczęła się sama otwierać jutro muszę jechać jeszcze raz żeby mi naprawili szybę znowu tracę swój cenny czas paliwo i nerwy nie bardzo rozumiem czy brak umiejętności chęci czy chodzi o reklamę mechaników.
...
... 09.06.2021, 18:00 (odpowiedź do ...)
Za trzecim podejściem udało się zamówić i wymienić linkę na inną mocniejszą wierzę jeszcze w to miasto inne rosną na potęgę ale nie wszyscy mieszkańcy Malborka są źli niektórych trzeba wziąć pod lupę i zmotywować do pracy.
citi
citi 06.06.2021, 14:25
Same odkrywcze i przewidywalne odpowiedzi. Lepiej zadac pytanie jak długo będzie sie budować w Malborku przy jednoczesnym zerowym nakładzie na sieć komunikacyjną, nowych ulic od dziesięcioleci nie ma i nie zanosi się by były, a to co się robi w ostatecznym rozrachunku po rozrzuceniu progów i dzikim parkowaniu w najlepszym przypadku wychodzi na zero. W temacie Słowackiego co burmistrz ma zamiar zrobić by ulica ta była przejezdna na dwóch pasach na całej długości, przez dzikie parkowanie na dolnym odcinku ruch tam jest notorycznie wahadłowy. Od bydunków zastępczych do Al.Sprzymierzonych ciągły slalom. Pomimo naruszenia przepisów w wielu miejscach policja udaje że nie widzi.