Wydanie nr 18/2022, Wtorek 18.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Motocyklista w szpitalu po wypadku w Trępnowach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia nadłamanego konaru drzewa, wiatrołomu oraz zerwanej linii energetycznej. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów – wózka widłowego, samochodów osobowych oraz pozostawionego na kuchence gazowej garnka. Kilka interwencji dotyczyło dowozu osób na szczepienie, pomocy PRM oraz zabezpieczenia lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy obsłużyli miejsce wypadku oraz kolizji drogowych.

 

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Celem tych działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym, jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

 

 

 

 

Spalony garnek.

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 maja br. na Starym Mieście w Malborku. O godz. 11.46 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Stogi. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano niewielkie zadymienie na klatce schodowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Nie było osób poszkodowanych. Brak oznak zewnętrznych pożaru.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz skontrolowaniu mieszkań w budynku w celu wykrycia przyczyny zdarzenia. Zlokalizowano mieszkanie na parterze, w którym pozostawiono garnek na kuchence gazowej. Właściciel znajdował się wewnątrz lokalu. Ratownicy zalali garnek wodą, po czym przewietrzyli mieszkanie i klatkę schodową. Skontrolowali obiekt przy użyciu detektora wielogazowego na obecność tlenku węgla. Pomiar nie wykazał obecności szkodliwych gazów. Na koniec pouczyli właściciela mieszkania, w którym doszło do zdarzenia, o odpowiednim postępowaniu w przypadku pozostawienia bez kontroli naczyń na kuchence gazowej.

W działaniach udział brało łącznie 12 ratowników.

 

 

 

 

Po wypadku motocyklista trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 30 maja br. w miejscowości Trępnowy gm. Nowy Staw. O godz. 10.40 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym motocyklisty na drodze powiatowej. Zadysponowano 2 zastępy z JRG Malbork i zastęp z OSP Nowy Staw.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano motocykl marki Honda po wypadku drogowym. Kierujący pojazdem mężczyzna znajdował się na jezdni pod opieką ZRM. Poszkodowany z niewielkimi obrażeniami pod wpływem zdarzenia. Do wypadku doszło podczas przemieszczania się grupy motocyklistów (nieudany manewr hamowania).

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu drogi w obu kierunkach oraz pomocy ZRM w przetransportowaniu osoby poszkodowanej do ambulansu. Na drodze na czas trwania akcji wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia przyjechał członek rodziny poszkodowanego, któremu pisemnie przekazano pojazd. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala w Elblągu. Po 1 godz. 24 min. zakończono działania, w których udział brało łącznie 12 ratowników.

 

 

 

 

Działania „Prędkość”.

W poniedziałek, 31 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku od wczesnych godzin porannych prowadzą działania pn. „Prędkość”. Na ulicach i drogach całego powiatu  można zobaczyć zwiększoną ilość funkcjonariuszy drogówki, którzy za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz  samochodu wyposażonego w wideorejestrator  będą kontrolować  zachowania kierowców.

Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Kierowcy mogą się spodziewać patroli w newralgicznych punktach, takich jak skrzyżowania dróg, w których w przeszłości najczęściej dochodziło do wypadków drogowych. Pamiętajmy, że to właśnie nadmierna prędkość jest ich najczęstszą przyczyną.  

 

 

 

 

Policja przypomina, że za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje dla kierowcy, oprócz wysokiego mandatu i 10  punktów karnych, utratą  prawo jazdy!

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.