Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dziecko ranne w wypadku na 500-lecia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Dziecko ranne w wypadku na 500-lecia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 21 interwencji. Dotyczyły one m.in. otwarcia mieszkania, uwięzionych kotów, zalanego mieszkania oraz luźnych dachówek na budynku szkoły. Strażacy nie wyjeżdżali do pożarów. Kilka interwencji dotyczyło usunięcia konarów zwisających nad jezdnią lub posesją, a także powalonych drzew po przejściu wichury nad miastem. Ratownicy obsłużyli miejsce wypadku drogowego oraz kolizji. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Dachowanie na 500-lecia w Malborku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 22 maja br. na DK55. O godz. 07.36 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku w Malborku na ul. 500-lecia. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW Passat po uderzeniu w przydrożne drzewo. Znajdował się w pozycji na boku na drodze krajowej nr 55. Trzy osoby poszkodowane o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdu z niewielkimi obrażeniami. Osoby poszkodowane były pod opieką ZRM.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, a także zablokowaniu DK55 w obu kierunkach oraz wyznaczeniu objazdu. Decyzją PRM poszkodowane 6-letnie dziecko wymaga hospitalizacji i zabrano je do szpitala. Dwie osoby dorosłe odmówiły udzielenia pomocy medycznej. Strażacy pomogli przy załadunku rozbitego auta na lawetę, a także dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Po 2 godz. 47 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 7 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.