Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Internet w telefonie nie działa? Oto potencjalne przyczyny!

Internet w telefonie nie działa? Oto potencjalne przyczyny! fot. Internet w telefonie nie działa? Oto potencjalne przyczyny!
Użytkownicy smartfonów mają dziś możliwość korzystania z sieci w dowolnym miejscu i czasie, na co pozwala im internet mobilny. Może się jednak zdarzyć, że pomimo wykupienia pakietu gigabajtów nie jest możliwe nawiązanie połączenia. Wskazujemy najczęstsze powody takiej sytuacji oraz sposoby rozwiązania problemu.

Przestarzały model telefonu lub nieaktualne oprogramowanie

Internet nie będzie działał, jeżeli do jego obsługi nie jest przystosowany telefon. Problem ten może wystąpić w przypadku starych modeli. Aby sprawdzić, czy w tym tkwi przyczyna, wystarczy przełożyć kartę SIM do innego, nowszego telefonu. Brak internetu często wynika również z nieaktualnej wersji systemu operacyjnego na urządzeniu. Należy wtedy przeprowadzić jego aktualizację.

Smartfon jest uszkodzony lub przeciążony

Brak dostępu do internetu może być także związany z awarią telefonu. Jedynym wyjściem jest wówczas oddanie sprzętu do serwisu lub jego wymiana na nowy. Często okazuje się, że smartfon nie łączy się z siecią z powodu zbytniego przeciążenia systemu. Trzeba wtedy skasować z pamięci nieużywane pliki i aplikacje, a także programy zużywające najwięcej zasobów.

Zużył się cały pakiet danych komórkowych

Kolejną potencjalną przyczyną jest przedwczesne wyczerpanie się transferu danych internetowych. Aby sprawdzić, ile megabajtów zostało do wykorzystania, należy wpisać na klawiaturze telefonu odpowiedni kod USSD lub zalogować się na swoim komputerze do panelu użytkownika na stronie internetowej operatora. Warto również na bieżąco kontrolować poziom zużycia transferu danych w ustawieniach telefonu lub włączyć tryb oszczędzania danych.

Telefon został zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie

Internet może nie działać, jeżeli w pamięci telefonu znajduje się wirus. W celu jego usunięcia warto przeskanować urządzenie programem antywirusowym.

Znajdujesz się poza zasięgiem sieci

Brak internetu w telefonie często wynika z utraty zasięgu operatora. W takim przypadku można spróbować nawiązać połączenie w innym miejscu lub zmienić domyślną sieć w ustawieniach urządzenia na inną, np. 3G lub 4G. Warto również wejść na stronę WWW operatora i sprawdzić, czy dana lokalizacja została objęta zasięgiem internetu.

Przeglądarka internetowa jest nieaktualna lub działa nieprawidłowo

Może się okazać, że pomimo działającego internetu nie jest możliwe przeglądanie witryn na telefonie. Problem taki występuje najczęściej w sytuacji, gdy użytkownik korzysta z nieaktualnej wersji przeglądarki internetowej. Aby przywrócić możliwość surfowania po sieci, wystarczy przeprowadzić aktualizację. Kłopoty z połączeniem mogą także sprawiać zainstalowane wtyczki i rozszerzenia. Rozważ więc ich usunięcie, zwłaszcza jeśli nie są regularnie używane. Pomóc może ponadto wyczyszczenie plików cookies oraz danych pamięci podręcznej.

Telefon nie został odpowiednio skonfigurowany

Korzystanie z internetu na telefonie wymaga przeprowadzenia konfiguracji sieci. Aby pobrać właściwe ustawienia, należy wysłać wiadomość SMS na odpowiedni numer podany przez operatora. Można również skonfigurować urządzenie metodą ręczną w ustawieniach APN.

Upewnij się, czy aktywowałeś transmisję danych internetowych

Internet może nie działać dlatego, że zapomniałeś włączyć transmisję danych komórkowych. Aktywujesz ją w ustawieniach telefonu lub klikając odpowiednią ikonę po przesunięciu palcem w dół ekranu.

Chcesz mieć szybki i stabilny internet w telefonie? Rozważ więc skorzystanie z oferty Netia Mobile. W pakiecie możesz wybrać pakiet internetu 2 GB, 12 GB lub 72 GB. Po wyczerpaniu transferu zyskasz możliwość dokupienia dodatkowych gigabajtów, co pozwoli ci błyskawicznie przywrócić możliwość surfowania. W abonamencie otrzymasz nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, a także SMS-y i MMS-y bez limitu. Możesz również korzystać z usługi Bezpiecznego Internetu z programem antywirusowym, ochroną rodzicielską, zabezpieczeniem danych płatniczych oraz funkcją zdalnej lokalizacji. A jeśli szukasz więcej porad na temat internetu mobilnego, znajdziesz je na blogu Netii.

Internet w telefonie nie działa? Oto potencjalne przyczyny!
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.