Wydanie nr 59/2024, Środa 28.02.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary, Oswald, Kaja, August (w latach nieprzestępnych), Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spokój w powiecie podczas majówki – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Spokój w powiecie podczas majówki – weekendowy raport malborskich… fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia spróchniałego drzewa, pękniętego drzewa oraz pękniętego konaru na jezdni. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów – traw, śmieci, śmietnika oraz węża butli gazowej. Ratownicy pomogli otworzyć mieszkanie oraz innym służbom mundurowym. Kilka interwencji dotyczyło dowozu starszych osób na szczepienie. W minionym tygodniu nie było wydarzeń, w których zagrożone było życie ludzkie, bądź duże straty materialne.

 

 

 

 

Straż pożarna informuje, że pomimo apeli i komunikatów, w dalszym ciągu dochodzi do podpaleń traw i wypalania śmieci.

 

 

Długi weekend majowy był to czas wytężonej pracy dla policjantów. Na terenie powiatu malborskiego służbę pełniło blisko 100 policjantów. Policjanci wraz inspektorami sanitarnymi, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej przeprowadzili wzmożone kontrole hoteli, restauracji, siłowni, klubów fitness oraz sklepów sprawdzając czy właściciele przestrzegają obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze sprawdzali również czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń, zwłaszcza do nakazu zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Malborska drogówka prowadziła zwiększone kontrole na głównych szlakach komunikacyjnych. W trakcie weekendu na terenie powiatu malborskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 

 

 

 

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu majowego.

Za nami długi weekend majowy. Jak co roku podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem wypoczywających osób czuwali policjanci prewencji oraz ruchu drogowego. W tym roku na ulice malborskiego powiatu w zwiększonej sile wyszli policjanci z wszystkich wydziałów. A wszystko po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. W działaniach wspierali ich funkcjonariusze Straży Pożarnej, Strażnicy Miejscy oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 

 

 

 

W trakcie majówki przedstawiciele służb zaangażowanych w dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów dokonali 169 kontroli, m.in. hoteli, restauracji oraz innych miejsc użytku publicznego sprawdzając, czy wszyscy stosują się do nakazów i zakazów wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.

 

 

 

 

Policjanci sprawdzali także, czy osoby objęte kwarantanną przebywają pod wskazanymi adresami. Na drogach malborskiego powiatu także policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania. Malborska drogówka szczególną uwagę zwracała na stan trzeźwości kierujących i przekraczanie dozwolonej prędkości. Na drogach powiatu malborskiego w trakcie majówki nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.