Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdańsk Oliwa. Wybierz się na spacer do ZOO.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 30 kwietnia 2021, 11:42
  • UM Gdańsk
  • Wiadomości
Gdańsk Oliwa. Wybierz się na spacer do ZOO. fot. zdjęcie poglądowe
Wiosną przyroda budzi się do życia, a zwierzęta w gdańskim ogrodzie zoologicznym z każdym dniem spędzają więcej czasu na wybiegach. Szympansy urządzają gonitwy w swoim małpim gaju, lwy wygrzewają na nasłonecznionej polanie, a żyrafy przechadzają się dostojnie w towarzystwie zebr. Jeśli na spacer to najlepiej do ZOO.

 

Gdańskie ZOO jest czynne codziennie, przez cały rok, a od 1 maja br. będzie czynne jeszcze dłużej - wejście do ogrodu będzie możliwe od godziny 9 do 18, a zwiedzanie do 19. Lwiarnia, żyrafiarnia i pawilon małp naczelnych są czynne od godz. 9, a zamykane pół godziny przed zamknięciem ogrodu. Pozostałe pawilony małp są dostępne przez cały czas. Niestety, ze względu na pandemię, zamknięty pozostaje pawilon ptaków i gadów.

 

 

 

 

W ogrodzie zoologicznym obserwować można młode, urodzone w tym roku zwierzęta - wielbłądzicę dwugarbną, patasa, kapodzioba, sitatungę, walabię Benetta i małe golce piaskowe. Niedawno w gdańskim ZOO zamieszkały dwa zupełnie nowe gatunki: lemurek myszaty (w pawilonie lwiarni) oraz kakadu żółtolice (na razie zobaczyć je można tylko, gdy wylecą do zewnętrznej woliery pawilonu ptaków i gadów).

 

 

 

 

Codziennie o godzinie 9.30 przyjrzeć się można karmieniu pingwinów tońców. A codziennie z wyjątkiem środy, o godzinie 11 treningowi medycznemu fok. Z powodu zagrożenia ptasią grypą, w zamknięciu pozostają niektóre ptaki: flamingi, pelikany, łabędzie czarne, gęsi. Gdy tylko zagrożenie minie, zwierzęta powrócą na swoje wybiegi.

 

 

 

 

Dodatkowe atrakcje czekają!

Małe ZOO to jedyne miejsce w ZOO, w którym można pogłaskać i nakarmić zwierzęta. Oczywiście nie tygrysa czy krokodyla, bo to byłoby niebezpieczne, ale dobrze nam znane kozy, owce, króliki, a nawet alpakę. Pracownicy przygotowują dla gości specjalną karmę, którą można podawać zwierzętom. W maju Małe ZOO jest czynne w soboty, niedziele i święta w godzinach 11 – 13 oraz 14 – 17. Bilet wstępu dla dziecka kosztuje 3 zł, a dorosły opiekun wchodzi bezpłatnie. Jednorazowo w Małym ZOO może przebywać 26 osób, a z 1 dzieckiem może wejść 1 rodzic/opiekun.

 

 

 

 

Odkrywca-Zdobywca to gra terenowa, która zapewni dobrą rodzinną zabawę i zachęci dzieci do zdobywania wiedzy. Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzymuje bezpłatną papierową mapę obiektu z zaznaczonymi punktami, w których ukryte są „skarby”. Po znalezieniu zaznaczonego na mapie punktu, mały podróżnik przybija pieczątkę, aby potwierdzić odnalezienie ukrytego celu. Na uczestników zabawy czekają unikatowe nagrody – tytuł i bezpłatna legitymacja Odkrywcy Zdobywcy. Chętni mogą zakupić dodatkowe gadżety: medal, książki i czasopisma edukacyjne, magnesy pamiątkowe i wiele innych. W maju gra jest dostępna w weekendy i dni świąteczne.

 

 

 

 

Ogród Matyldy to wyjątkowe miejsce, gdzie na jednej przestrzeni można zobaczyć ponad 80 roślin jadalnych posadzonych w 30 skrzyniach. W ogrodzie znajdują się również dwie szklarnie, mały tunel foliowy oraz oczko wodne, w którym rosną jadalne rośliny wodne. Odwiedzający mogą obserwować kwitnienie i wzrost roślin, a najmłodsi uczestniczyć w prostych pracach jak grabienie liści czy podlewanie. Wstęp bezpłatny.

 

 

 

 

Park linowy to niezwykłe miejsce dla pasjonatów aktywnego wypoczynku, którzy kochają sporty na świeżym powietrzu i nie boją się nowych wyzwań. Specjalny program dla dzieci i młodzieży. W maju Park Linowy jest czynny w weekendy i dni świąteczne, w godzinach 11 – 18. Ceny za 1 przejście od 20 do 35 zł.

 

 

 

 

W sklepiku z pamiątkami dostępny jest szeroki asortyment: książki edukacyjne, zakładki do książek, wydawnictwa ZOO, pluszaki i maskotki, magnesy, parasolki, i wiele innych ciekawych produktów. Sklepik jest czynny od maja do końca września, codziennie od godz. 9 do 18.

 

 

 

 

Na terenie ZOO od niedawna stoją dwie samoobsługowe fotobudki, w których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Tłami fotografii są zwierzęta z gdańskiego ZOO. Zdjęcia można od razu wydrukować w dwóch formatach lub pobrać na telefon za pomocą kodu QR. Fotobudki są czynne przez cały rok, w godzinach otwarcia ZOO.

 

 

 

 

Na terenie ZOO można wypożyczyć drewniane wózeczki, którymi można przewozić bagaże do 40kg oraz dzieci do 7 lat. Jest to spore ułatwienie w spacerze po ZOO, który może trwać nawet kilka godzin. Wypożyczalnia jest czynna od 1 maja do 30 września codziennie w godzinach od 9 do 18.

 

 

 

 

Od 1 maja br. czynne będą punkty gastronomiczne, adekwatnie do obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią (póki co, sprzedaż tylko na wynos).

1. Nowa całoroczna kawiarnia Cafe ZOO – położona przed wybiegiem żyraf oraz food truck Cafe ZOO przy wodospadzie.

2. Restauracja „Leśny Młyn” – położona za wolierą żbików.

3. Bar Miś i Bar Łabędź – położone w pobliżu woliery panter.

4. Stoisko z lodami Eskimo – przy wybiegu kucy szetlandzkich.

 

 

 

 

Ceny biletów pozostają takie same, jak w zeszłym roku: bilet normalny - 30 zł, ulgowy - 25 zł, rodzinny - 90 zł, grupowy - 20 zł. Bilety można kupić online, w kasach biletowych lub biletomatach. Kasy zamykane są na godzinę przed zamknięciem ogrodu. Ograniczenia związane z pandemią dotyczą obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos, zakaz gromadzenia się powyżej 6 osób oraz zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób. Gdańskie ZOO bardzo prosi o przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do obowiązujących zasad, w trosce o zdrowie gości, pracowników i zwierząt ZOO.

Więcej szczegółów na stronie https://zoo.gda.pl/wizyta-w-zoo/

 

 

 

 

Informacja: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

UM Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.