Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Staw. Dzięki dotacji powstanie przestrzeń rekreacyjna w Mirowie.

  • Wydanie nr 273/2023
  • 28 kwietnia 2021, 09:32
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Gmina Nowy Staw. Dzięki dotacji powstanie przestrzeń rekreacyjna w Mirowie. fot. UM Nowy Staw
Urząd Miejski w Nowym Stawie pozyskał dotację w ramach konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” na zagospodarowanie wspólnej przestrzeni rekreacyjnej w Mirowie. Pieniądze na ten cel zostaną przekazane przez samorząd województwa pomorskiego.

 

Konkurs Aktywne Sołectwo Pomorskie” został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku po raz czwarty. W tym roku złożono 92 wnioski, a dotację uchwałą Sejmiku Województwa Pomorskiego przyznano 40 gminom, w tym miastu i gminie Nowy Staw.

 

 

 

 

Na realizację projektu pn. Zagospodarowanie wspólnej przestrzeni mieszkańców wsi poprzez ustawienie altanki i grilla betonowego w sołectwie Mirowo w gminie Nowy Staw” przyznano 10 tys. zł, czyli maksymalną możliwą kwotę.

- Cieszymy się z rozstrzygnięcia konkursu i decyzji władz samorządu wojewódzkiego. Pozyskana kwota może wydawać się niektórym niewielka w perspektywie budżetu gminy, ale dla każdego małego samorządu to potrzebne i ważne wsparcie - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - To pokazuje też, że jako Urząd Miejski korzystamy z każdej możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Czekamy teraz na podpisanie umowy i jak najszybciej przystąpimy do realizacji inwestycji, która jeszcze w tym roku będzie służyła mieszkańcom Mirowa.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że wieś Mirowo jest jednym z osiemnastu sołectw gminy Nowy Staw. Zamieszkuje ją 108 mieszkańców. Do niedawna we wsi nie było żadnej infrastruktury służącej integracji mieszkańców. Mieszkańcy w ramach środków z funduszu sołeckiego oraz nakładem własnej pracy urządzili plac zabaw oraz tzw. fit park z kilkoma urządzeniami siłowni plenerowej.

 

 

 

 

Jak informuje Urząd Marszałkowski, przyznane gminom dotacje mają służyć poprawie warunków życia mieszkańców wsi. Ideą programu „Aktywne Sołectwo Pomorskiego” jest wspieranie rozwoju lokalnej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.

- Mieszkańcy Mirowa chętnie i często uczestniczą w życiu kulturalnym gminy, biorą udział w organizowanych przez gminę wydarzeniach i konkursach. Będą też aktywnie uczestniczyli w realizacji tej inwestycji, bo zadeklarowali, że pomogą swoją pracą w montażu altany, grilla, a także w nasadzeniach nowych roślin - mówi burmistrz Jerzy Szałach. - To najlepszy przykład współpracy mieszkańców i nas urzędników. Razem działamy na rzecz rozwoju sołectw i stwarzania mieszkańcom lepszych warunków do życia i spędzania wolnego czasu.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.