Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Martwe dziki w kanale Stary Nogat.

Malbork. Martwe dziki w kanale Stary Nogat. fot. FB OSP Miłoradz
Do niepokojącego odkrycia w kanale Stary Nogat w pobliżu miejscowości Ząbrowo doszło w czwartek w godzinach porannych. W wodzie znajdowało się 15 martwych dzików.

 

W czwartek, 15 kwietnia br. o godzinie 09.39 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o 10 martwych dzikach w Starym Nogacie obok miejscowości Ząbrowo. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork oraz zastęp OSP Miłoradz z łodzią płaskodenną.

 

 

 

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeszukaniu brzegu kanału Stary Nogat na odcinku około 5 km w kierunku Michałowa w celu lokalizacji padniętych zwierząt. Ratownicy zlokalizowali 10 dzików rozmieszczonych w różnych częściach kanału i w odległościach 4-6 m od brzegu. Po zwodowaniu łodzi, strażacy w pełnym zabezpieczeniu (ubrania ochronne, rękawice i maski) z łodzi przy użyciu bosaków sprowadzali martwe zwierzęta na brzeg rzeki. W rezultacie wyłowili łącznie 15 martwych zwierząt. Ratownicy przewieźli truchła przy pomocy Manitu w wyznaczone miejsce. Na miejsce przyjechał przedstawiciel Wód Polskich, po czym przekazano mu miejsce objęte działaniem ratowniczym. O zaistniałej sytuacji został wcześniej poinformowany Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Po 6 godz. 43 min. zakończono działania, w której łącznie wzięło udział 11 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: FB OSP Miłoradz

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.