Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

TRAGICZNY WEEKEND NA DROGACH, DWIE OFIARY ŚMIERTELNE. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH – 28.04.2014

TRAGICZNY WEEKEND NA DROGACH, DWIE OFIARY ŚMIERTELNE. WEEKENDOWY RAPORT SŁUŻB MUNDUROWYCH – 28.04.2014 fot. Robert Kaczmarkiewicz [Robert Dzierzgoń]

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Daniel Mendak, Dowódca JRG Malbork.

W imieniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie informacji udzielił nam Rajmund Kowszewicz Oficer prasowy KP PSP Sztum.

W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzieliła nam Katarzyna Marczyk, Oficer Prasowy KPP Malbork.

 

Wypadek na trasie Stary Dzierzgoń – Folwark – 28.04.2014

Dziś o koło godz. 7.00 na trasie Stary Dzierzgoń – Folwark doszło do wypadku komunikacyjnego, do zdarzenia zadysponowano OSP Stary Dzierzgoń oraz JRG Sztum, na miejsce zostały również zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika że Samochód dostawczy Fiat Ducato uderzył stroną kierowcy w przydrożne drzewo, kierowca w środku był zakleszczony. W rowie znajdowały się butle z gazami technicznymi: 4 sztuki butli z dwutlenkiem węgla, i z ciekłym azotem - niektóre butle w wyniku wypadku zostały rozszczelnione. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora. Lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Na miejsce przybył również prokurator który prowadził czynności dochodzeniowe z policją. I Na prośbę Pani Prokurator strażacy przystąpili do wydostania denata z pojazdu.

 

Wypadek na trasie Sztum-Sztumska Wieś – 27.04.2014

Dnia 27 kwietnia w godzinach rannych doszło do wypadku komunikacyjnego na trasie Sztum – Sztumska Wieś, do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Sztum, zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki seat uderzył w drzewo, lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon 40-letniej kobiety, kierowcy pojazdu. Wszystkie przyczyny i okoliczności bada policja pod nadzorem prokuratora.

 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.