Wydanie nr 170/2021, Sobota 19.06.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Michalina, Borzysław, Gerwazy, Odo, Protazy, Julianna, Eurydyka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Życiowe rekordy młodzików w Gdańsku.

  • Wydanie nr 170/2021
  • 29 marca 2021, 10:00
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Życiowe rekordy młodzików w Gdańsku. fot. MAL WOPR
Tym razem w środku tygodnia wypadły starty kolejnych pływaków MAL WOPR. Pod koniec tygodnia młodzicy - zawodnicy z roczników 2008-2009, rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, będącymi odpowiednikiem Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych. Pierwsza runda dla obu roczników odbywa się w marcu w okręgach, zaś druga w czerwcu - dla młodszego rocznika na terenie okręgu, a dla starszego w trzech ośrodkach w kraju.

 

W pierwszej rundzie w Gdańsku piątka malborczyków z rocznika 2008 rywalizowała w gronie 140 pływaków z 16 pomorskich klubów.

- „Nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem. Po dwóch dniach zmagań na 14 pozycji w gronie 41 zawodników sklasyfikowany został Sławomir Szpaczyński. Sławek startując po długiej przerwie w treningach spowodowanej kwarantanną, spisał się w Gdańsku znakomicie” - informuje Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork. - „Pierwszego dnia dały się  co prawda we znaki stresy i nasz pływak zaliczył falstart na dystansie 400m stylem dowolnym, przepłynął jednak cały morderczy dystans osiągając przy tym bardzo dobry rezultat 5:17,08. W pozostałych dwóch z trzech wyścigów zanotował nowe rekordy życiowe zajmując też dwukrotnie siódmą lokatę na 100m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym”.

 

 

 

 

Podobny dorobek po gdańskich zawodach ma Dawid Patoka, który w świetnym występie na 200m stylem grzbietowym aż o 18 sekund poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy wynoszący od teraz 2:46,01 i zajął tym samym piątą lokatę w tej konkurencji. Niestety kraulowy ruch ramieniem przy nawrocie zdyskwalifikował go na dystansie dwukrotnie krótszym, ale powetował niepowodzenie kolejną życiówką w wyścigu na 100m stylem dowolnym.

- „Także i trzeci młodzik MAL WOPR musiał przełknąć gorycz dyskwalifikacji na dystansie 100m stylem grzbietowym. Cyprian Piróg kończąc wyścig w położeniu na piersiach popełnił podstawowy błąd i zaliczył słuszną dyskwalifikację” - informuje Iwona Ciecholewska. - „Na szczęście w dwóch kolejnych  startach mógł cieszyć się z nowych rekordów życiowych, co nieco złagodziło ten karygodny błąd. Bardzo dobrze spisał się na dystansie dwukrotnie dłuższym w stylu grzbietowym, gdzie o trzy sekundy poprawił swój rekord życiowy i zajął 11 lokatę. To właśnie  z rekordów życiowych możemy cieszyć się najbardziej po gdańskich zawodach. Nasz klub w ocenie progresu zawodników, czyli podsumowaniu postępów indywidualnych, osiągając poziom poprawy o 106% uplasował się na 6 miejscu w gronie 16 sklasyfikowanych klubów. Dwie „życiówki” do tego dorobku dorzuciła Nikola Zborowska zaliczając bardzo dobre starty na dystansie 100m stylem dowolnym i 200m stylem grzbietowym, w których „urwała” odpowiednio 2 i 5 sekund. Ostatnia z młodziczek MAL WOPR Ania Czerwińska, także startowała w Gdańsku po długiej przerwie spowodowanej kwarantanną. Jej zadaniem było więc spokojne rozpływanie celem zbliżenia się do swoich najlepszych wyników. Zadanie zrealizowała w 100% notując przy okazji jeden wynik lepszy od własnego rekordu (1:17,04 na 100m stylem dowolnym), a także plasując się dwukrotnie na 10 i raz na 11 miejscu”.

 

 

 

 

Malborscy zawodnicy spisali się na tak ważnych zawodach bardzo dobrze. Dzięki ich doskonałym wynikom indywidualnym oraz dwóm występom sztafetowym, klub liczący na tych mistrzostwach jedynie 5 zawodników, zajął drużynowo 8 miejsce w zestawieniu 16 klubów. Starty w Gdańsku ukazały ogromną determinację i chęć do walki młodzików MAL WOPR. Cieszy nie tylko poziom sportowy, ale przede wszystkim ich ambicja i zaangażowanie.  

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR

 

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.