Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zakończył się kurs kandydatów na sędziów piłki nożnej.

Malbork. Zakończył się kurs kandydatów na sędziów piłki nożnej. fot. Henryk Pawłowski
We wtorek zakończył się trwający od początku października 2020 r. kurs kandydatów na sędziów piłki nożnej, w którym uczestniczyło 22 uczniów, w tym 7 dziewcząt z klas sportowych IV LO w Malborku w ramach pilotażowego programu edukacyjnego. Głównym organizatorem był Pomorski Związek Piłki Nożnej, którego doświadczeni  sędziowie poprowadzili  zajęcia edukacyjne i praktyczne na obiektach szkoły.

 

Przeprowadzone w tym tygodniu egzaminy i testy sprawności fizycznej wykazały dobre przygotowanie do nowej roli jego uczestników. Młodzi piłkarze i piłkarki będą mogli wkrótce w pełni wykazać się w nowej roli. Warto podkreślić, że nowi sędziowie mieszkają oraz grają w klubach na terenie całego województwa pomorskiego. W związku z tym zasilą składy obsad na mecze w rejonie Gdańska, w Malborku i Słupsku.

- „Chciałbym gorąco podziękować władzom Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i dyrekcji szkoły za stworzenie warunków do organizacji tego ciekawego sportowego przedsięwzięcia, a jego uczestnikom życzyć rozwoju w tej piłkarskiej pasji” - mówi Henryk Pawłowski, trener koordynator klas sportowych. - „Planujemy również w przyszłości  w IV  klasie licealnej  o profilu piłka nożna, za zgodą Polskiego Związku Piłki Nożnej, przeprowadzić  podobny kurs trenerski, lecz w tym przypadku uwarunkowania są dużo trudniejsze i  są one organizowane za zgodą UEFA”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Henryk Pawłowski, trener koordynator klas sportowych

Henryk Pawłowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.