Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 23 lutego 2021, 15:07
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Sztum. Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. fot. KPP Sztum
W poniedziałek przed godziną 18 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych w Sztumie. Jak się później okazało, piesza była nietrzeźwa. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny.

 

W poniedziałek, 22 lutego br. przed godziną 18 dyżurny sztumskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych w Sztumie. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze wstępnych informacji mundurowych pracujących na miejscu potrącenia wynika, że 54-letnia kobieta w momencie schodzenia z przejścia została potrącona przez kierującego osobowym Fordem, 18-letniego mężczyznę.

 

 

 

Przejście dla pieszych było nieoświetlone, a kobieta nie miała żadnych elementów odblaskowych. Jak się później okazało, piesza była nietrzeźwa. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko promil. Mieszkanka Koniecwałdu (gm. Sztum) została zabrana do szpitala. Kierujący samochodem osobowym, mieszkaniec powiatu sztumskiego był trzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśnią okoliczności zdarzenia. 

 

 

 

Policjanci przypominają, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze lub w miejscach nieoświetlonych w mieście bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów. Natomiast, jeżeli posiada elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 metrów.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

Nagranie otrzymaliśmy od widza TvRegionalna24.pl

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.