Wydanie nr 163/2021, Sobota 12.06.2021
imieniny: pokaż (16 imion)Wyszemir, Onufry, Władysława, Jarogniewa, Narcyz, Antonina, Leon, Jan, Jarogniew, Leona, Celestyna, Władysław, Tadea, Placyd, Piotr, Ewa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmierć na torach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 163/2021
  • 22 lutego 2021, 13:03
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Śmierć na torach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. TvRegionalna24.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Dotyczyły one m.in. zalanego pomieszczenia, zablokowanej windy oraz pomocy innym służbom ratunkowym. Strażacy wyjeżdżali do 6 pożarów – śmietników, sadzy w przewodzie kominowym, samochodu osobowego oraz na balkonie wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Ratownicy zabezpieczyli miejsca 3 prób samobójczych oraz wypadku drogowego. Dwie interwencje dotyczyły dowozu starszych osób do punktów szczepień przeciw koronawirusowi.

 

 

 

 

Wypadek osobówki na DK22.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 lutego br. O godzinie 06.27 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym pojazdu osobowego na DK22 na skrzyżowaniu do miejscowości Ząbrowo.

Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork.  Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził wypadek drogowy, w którym samochód osobowy marki Toyota Corolla uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowała tylko kierowca, który skarżył się na ból w klatce piersiowej. Stan osoby poszkodowanej ratownicy określili jako dobry. Pojazd znajdował się na poboczu drogi i nie utrudniał ruchu kołowego.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej (badanie urazowe, zabezpieczenie przed utratą ciepła i wsparcie psychiczne). Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji oraz ZRM, któremu przekazano poszkodowanego kierowcę. Strażacy przekazali pojazd objęty działaniem ratowniczym przybyłemu członkowi rodziny. Po ponad godzinie zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników.

(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32628,dk22-w-wyniku-zderzenia-z-drzewem-kierowca-trafil-)

 

 

 

 

Pożar osobówki w Cisach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 lutego br. O godzinie 11.26 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Audi A8 w miejscowości Cisy.

Zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe  do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził palący się samochód osobowy marki Audi A8, zaparkowany na poboczu drogi. Użytkownicy pojazdu podjęli próbę gaszenia pojazdu z użyciem gaśnicy proszkowej i zasypanie komory silnika śniegiem. Nie było poszkodowanych osób.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na komorę silnika i podszybie. Strażacy podali prąd wody na deskę rozdzielczą na prośbę użytkownika pojazdu i poinformowali o możliwych uszkodzeniach. Po odłączeniu akumulatora, skontrolowali pojazd kamerą termowizyjną. Po pisemnym przekazaniu pojazdu właścicielowi w celu nadzorowania i zabezpieczenia mienia, po 49 minutach zakończono działania, w których brało udział 5 ratowników.

 

 

 

 

Potrącenie przez pendolino mężczyzny na torowisku.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę, 21 lutego br. na torowisku kolejowym przy ulicy Słonecznej w Malborku. O godzinie 13.27 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o potraceniu mężczyzny przez pociąg pasażerki pendolino relacji Gdynia Główna - Kraków Główny.

Zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe  do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził zatrzymany pociąg pasażerski z około 200 pasażerami po potrąceniu mężczyzny. Ruch kolejowy w obu kierunkach (Warszawa-Gdańsk) został całkowicie wstrzymany. Nie stwierdzono osób poszkodowanych wśród pasażerów pociągu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dotarciu do osoby poszkodowanej znajdującej się pod pociągiem. Ratownicy odstąpili od kwalifikowanej pierwszej pomocy ze względu na dekapitację ciała. Na miejsce zdarzenia dojechał patrol policji. Rozstawiono parawan. Na miejsce dojechał ZRM. Lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia dojechał oficer operacyjny z JRG Malbork oraz przedstawiciele Służby Ochrony Kolei. Wprowadzono ruch wahadłowy w kierunku Gdańska. Do miejsca zdarzenia dotarł technik policyjny i prokurator, którzy przeprowadzili czynności dochodzeniowe. Decyzją PKP podstawiono dodatkowy skład pasażerski w celu przesiadki podróżujących. W celu pomocy przy przesiadaniu pasażerów do podstawionego pociągu pomógł zastęp OSP Stogi. Po wszystkim oba składy odjechały. Na miejsce przyjechał zakład pogrzebowy, który zabrał ciało. Po ponad 3 godzinach zakończono działania, w których udział brał zastęp JRG Malbork w sile 5 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.

(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32668,malbork-nie-zyje-mezczyzna-potracony-przez-pociag- )

 

 

 

 

Pożar na balkonie  budynku wielorodzinnego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 lutego br. O godzinie 15.27 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze na balkonie budynku wielorodzinnego w Malborku przy ul. Narutowicza 13a.

Zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar  na balkonie znajdującym się  na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Nie było poszkodowanych osób.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozstawieniu drabiny mechanicznej. Ratownicy z kosza drabiny podali 1 prąd wody na palące się nagromadzone rzeczy znajdujące się na balkonie. Na miejsce zdarzenia dojechały zastępy z OSP Stogi i OSP Miłoradz. Po ugaszeniu pożaru, ratownicy przewietrzyli pomieszczenia w mieszkaniu. Strażacy sprawdzili mieszkania pod kątem obecności CO. Pomiar nie wykazał zagrożenia. Po przekazaniu miejsca objętego działaniem ratowniczo-gaśniczym właścicielce, zakończono działania, które trwały 51 minut. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 4 ratowników,  zastęp OSP Stogi w sile 5 ratowników oraz zastęp OSP Miłoradz w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: widz TvRegionalna24.pl

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.