Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzisiaj policjanci prowadzą działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

  • Wydanie nr 141/2022
  • 22 stycznia 2021, 10:04
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Dzisiaj policjanci prowadzą działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. fot. KPP Malbork
W piątek malborscy policjanci uczestniczą w wojewódzkich działaniach „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

W piątek, 22 stycznia br., od wczesnych godzin porannych policjanci z malborskiej komendy prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Pod szczególnym nadzorem malborskich funkcjonariuszy będą przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Policjantów spotkamy także w tych miejscach, w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

 

 

 

Okres zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok oraz opady zmniejszają widoczność, a śliska nawierzchnia wydłuża drogę zatrzymania pojazdu. Warto w tym czasie stosować elementy odblaskowe, nie tylko poza miastem. Kierujący w rejonie przejść dla pieszych powinni zwolnić oraz zachować szczególną ostrożność. Pieszym przypominamy, że podczas korzystania z przejścia należy skupić się na bezpiecznym pokonaniu jezdni. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych, to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych. Pieszy oraz rowerzysta nie jest chroniony karoserią. Skutki zderzenia z pojazdem mogą być tragiczne.

 

 

 

 

Policjanci apelują, aby podczas przechodzenia przez "zebrę" nieustannie się rozglądać i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.