Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ferie zimowe z MCKiE.

Malbork. Ferie zimowe z MCKiE. fot. zdjęcie poglądowe
Zima w Malborku w pełni. Za oknem śnieg i to nie byle jaki – można z niego lepić nie tylko zwykłego bałwana. Nasi widzowie podsyłają nam zdjęcia swoich śniegowych rzeźb. Po raz pierwszy od wielu lat dzieci w okresie ferii zimowych mają tak fantastycznie zimową aurę. A co dla tych, którzy w tym czasie jednak wolą ciepełko czterech ścian, przygotowało Malborskie Centrum Kultury i Edukacji?

 

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, działalność m. in. instytucji kultury jest obecnie bardzo ograniczona, a co za tym idzie zabronione są wszelkie wydarzenia realizowane z udziałem publiczności.

- „Już 9 grudnia na profilu FB Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji pojawiła się informacja o braku możliwości realizacji półkolonii. Nowe Rozporządzenie z 21 grudnia 2020 roku nie wprowadziło zmian umożliwiających realizację przez jednostki MCKiE wydarzeń z udziałem publiczności” - informuje Małgorzata Badziong, kierownik Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska.

 

 

 

 

MCKiE prowadziło liczne rozmowy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Malborku o możliwości zorganizowania przez CKiE Szkoła Łacińska warsztatów dla dzieci w okresie ferii zimowych z zachowaniem rygorystycznego reżimu sanitarnego.

- „Przygotowana została oferta warsztatów realizowanych w dniach 11-15 stycznia 2021 r. Warsztaty są odpłatne, trwają 2 godziny dziennie, a ilość miejsc jest ograniczona” - informuje Małgorzata Badziong. - „Ze względu na liczne obostrzenia i restrykcje działalność MCKiE w okresie ferii zimowych koncentruje się również na aktywności on line. Członkowie zespołów wokalnych i tanecznych, tj. Balbiny, Bursztynki i Impuls realizują spotkania i treningi on line. Z kolei CKiE Szkoła Łacińska na swoim profilu od poniedziałku 4 stycznia będzie publikować posty pod hasłem "KREATYWKA - My podpowiadamy - Wy twórczo działacie" zachęcające dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia czasu na kreatywnych, twórczych zajęciach” - podsumowuje.

 

 

 

 

W ramach warsztatów kreatywnych, które odbędą się w dniach 11-15 stycznia br. na dzieci czekają m.in. zajęcia plastyczne, spotkanie z fotografem czy warsztaty teatralne. Zaczęły się już zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.