Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak minęły święta w powiecie? – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 28 grudnia 2020, 15:45
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Jak minęły święta w powiecie? – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 9 interwencji. Strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej, a także wyjeżdżali do 4 pożarów, w tym śmieci, sterty słomy oraz sadzy w przewodzie kominowym. Pomogli starszej osobie oraz innym służbom ratunkowym, m. in. w transporcie osoby z potwierdzonym COVID-19, a także dokonali pomiaru stężenia CO. Ratownicy uratowali kota, który siedział na drzewie.

 

 

 

 

Zderzenie dwóch osobówek na Mickiewicza w Malborku.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 grudnia br. na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Mickiewicza w Malborku. O godzinie 03.48 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych na DK 22.

Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami stwierdził, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Renault Kangoo i VW Golf, którymi łącznie podróżowały cztery osoby. Jedna z osób odniosła obrażenia stawu kolanowego. Droga w kierunku Elbląga na czas działania służb ratunkowych była zablokowana.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Policji i ZRM, strażacy przekazali osobę poszkodowaną. Decyzją ratownika medycznego osoba poszkodowana po zbadaniu pozostała na miejscu. VW został usunięty z drogi na pobliski parking. Po dojeździe pomocy drogowej, strażacy pomogli przy załadunku drugiego pojazdu na lawetę. Po usunięciu resztek pokolizyjnych, zakończono działania.

 

 

 

 

Pomoc przy transporcie osoby zarażonej COVID-19.

W sobotę, 26 grudnia br. o godzinie 19.55 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pomocy ZRM w zniesieniu osoby w zagrożeniu życia - z potwierdzonym pozytywnym wynikiem na COVID-19, zamieszkałej w Malborku przy ulicy Norwida. Zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG w sile 4 ratowników. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami stwierdził, że potrzebna jest pomoc ZRM w zniesieniu osoby poszkodowanej z mieszkania na drugim piętrze do karetki.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu ratowników w pełny pakiet ochrony indywidualnej przed zagrożeniami biologicznymi, tj. ubranie kat. III typ 5, 6, maseczka FFP3, gogle ochronne, ochraniacze na buty oraz 2 pary rękawiczek nitrylowych. Ratownicy pomogli znieść osobę poszkodowaną z mieszkania do karetki. Dokonano dekontaminację wstępną ratowników na miejscu zdarzenia. Na tym zakończono działania.


 

 

 

Pożar sadzy w kominie w Stogach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 grudnia br. O godzinie 09.46 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie dymowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Stogi. Zadysponowano trzy zastępy z JRG Malbork oraz dwa zastępy z OSP Stogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami stwierdził pożar sadzy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Właścicielka budynku znajdowała się na miejscu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu paleniska w piecu C.O. Po dojeździe zastępów GBA, GCBA i SCD37 z JRG Malbork do miejsca zdarzenia rozstawiono drabinę przenośną w celu dotarcia do komina. Ratownicy ugasili pożar sadzy przy pomocy piasku i przeczyścili komin na całej długości. Wybrali sadzę i piasek z wyczystki kominowej. Kontrola komina kamerą termowizyjną pod względem szczelności nie wykazała uszkodzeń. Po przewietrzeniu pomieszczenia w budynku, strażacy skontrolowali pomieszczenia w budynku na obecność tlenku węgla. Kontrola nie wykazała zagrożenia. Po pisemnym przekazaniu miejsca zdarzenia właścicielce budynku, zakończono działania, w których udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników oraz 2 zastępy OSP Stogi w sile 12 ratowników.


 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.