Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Represje na aktywistach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet?

Sztum. Represje na aktywistach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet? fot. Sztumski Strajk Kobiet
Zaczęło się od tego, że mieszkańcy powiatu sztumskiego na początku grudnia br. poszli na spacer ulicami Sztumu z transparentem „Jestem tu dla Ciebie POL⚡KO!”. Mieli ze sobą również flagi Polski, Unii Europejskiej oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Według sztumskich aktywistów był to obywatelski głos sprzeciwu wobec zapowiadanego weta polskiego rządu dla budżetu unijnego oraz polityki klimatycznej EU (redukcji CO² przez Polskę). W efekcie 6 osób dostało wezwanie na przesłuchanie, a wobec 4 z nich sanepid wszczął postępowanie w sprawie naruszenia zakazu organizowania zgromadzeń.

 

- „Sztumska policja wylegitymowała spacerowiczów (pięć kobiet i mężczyznę), którzy 22 i 23 grudnia 2020 r. będą przesłuchiwani. Czworo z nich otrzymało również zawiadomienie z sanepidu o wszczęciu wobec nich postępowania w sprawie naruszenia zakazu organizowania zgromadzeń, imprez, spotkań lub zebrań. Grożą im wysokie kary. To oczywiste represje” - napisali do nas aktywiści ze Sztumu. - „Pamiętacie, jak niedawno Sanepid odmówił wszczęcia postępowania wobec imprezy Radia Maryja, na której było kilkadziesiąt osób, w tym wielu polityków i duchownych bez maseczek i bez zachowanego dystansu? Pomimo, że aktywistki Sztumskiego Strajku Kobiet przestrzegały wszystkich zaleceń Sanepidu podczas spaceru, grożą im wysokie kary finansowe. Bareja by tego nie wymyślił!” - napisała na profilu społecznościowym aktywistka z Trójmiejskiej Akcji Kobiet.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynika, że osoby, które będą we wtorek i środę przesłuchiwane mają wsparcie z Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

 

 

 

Informacja i zdjęcie: Sztumski Strajk Kobiet

Sztumski Strajk Kobiet
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obserwator
Obserwator 23.12.2020, 16:20
Proszę to szybciutko wyjaśniać.
Obywatel
Obywatel 23.12.2020, 15:22
Co za idiotyzm, oni sobie spaceruja a nie grupuja, nawet maski maja i odstep zachowany LOL
Obserwator
Obserwator 23.12.2020, 16:05 (odpowiedź do Obywatel)
"Nie grupują się" słabo widać jest noc tylko dobre koty widzą w nocy. Słabe kamery powinni to szybko wyjaśnić.
Nemo
Nemo 22.12.2020, 20:28
Kolejny organ prześladowania Polaków. Wnioski kierowane do sądu przez policję są oddalane to państwo znalazło sobie kolejny organ terroru. Policja polityczna sanepid polityczny w jakim kraju przyszło żyć
Gabriel...
Gabriel... 22.12.2020, 18:29
Nie grupować się cowid jak co roku słyszy się że zaczęły się żniwa uważać na zakupach na kieszonkowców i innych pajaców nie dać się wyfrajerować.
Wesoły wodnik suchotnik spokojny.
Wesoły wodnik suchotnik spokojny. 22.12.2020, 14:57
Siedzieć w domu nastawić herbaty bez wkładki jak to się mówi ducha może być uspokajająca i żeby nie były z takiego siedzenia skutki jak to się mówi skutki topienia w nadmiarze wodki ( pogoda butelkowa).