Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

WOT. Świąteczne paczki dla kombatantów.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 17 grudnia 2020, 11:00
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
WOT. Świąteczne paczki dla kombatantów. fot. 7 PBOT
W trudnym czasie epidemii żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio na co dzień wspierają osoby starsze, dla których okres ten jest wyjątkowo ciężki. Sytuacja, w której żyjemy często zmusza nas do izolacji i osamotnienia. Taki stan może być szczególnie uciążliwy dla seniorów, zwłaszcza w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które w naszym kraju mają szczególnie rodzinny charakter.

 

Terytorialsi z pomorskiej brygady, przy wsparciu żołnierzy z 71 blp w Malborku, wręczyli kombatantom świąteczne paczki, przygotowane przez gdański oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Kombatanci odbierający podarunek podkreślali, jak ważne są dla nich takie gesty.

- To wielka radość, bo ciężko mi w tym czasie. Dom zawsze był pełen ludzi, teraz tu pusto. A zobaczyć żołnierzy to wielka radość. Wiem, że o mnie pamiętacie i to podtrzymuje na duchu – mówiła jedna z kombatantek. 

 

 

 

 

Pandemia koronawirusa wszystkich nas uczy, jak ważne jest docenianie drobnostek, wspólnych chwil i czynności, które do tej pory wydawały nam się prowizoryczne, więc często odkładaliśmy je na bok. Świadectwo pamięci o kombatantach jest zatem nie tylko wyrazem troski o nich,  ale również dowodem wdzięczności i swoistym hołdem za ich oddanie Ojczyźnie. Pamiętajmy o naszych bohaterach, bo niestety coraz już ich mniej wśród nas.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.