Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Staw. 6 grudnia Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców Myszewa.

Każdego roku, 6 grudnia tradycyjnie obchodzone są Mikołajki. Tego dnia pod poduszką, w skarpecie albo w bucie możemy znaleźć drobny upominek od świętego Mikołaja.

 

Rok 2020 różni się pod każdym względem od lat poprzednich. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która obowiązuje w Polsce od marca br. W tym roku w okresie świąt Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnych spotkań z Mikołajem, bożonarodzeniowych jarmarków i wspólnego kolędowania, na które z niecierpliwością wszyscy czekali, szczególnie najmłodsi. Jednak mimo wprowadzonych ograniczeń, święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i 6 grudnia odwiedził niektóre z nich w ich domach. Wszystko to za sprawą ochotników z OSP Myszewo, którzy już od 8 lat organizują mikołajkowe paczki, które święty Mikołaj osobiście wręcza najmłodszym mieszkańcom Myszewa.

 

 

 

 

Pomoc dla Antosia.

W tym roku pomocnicy świętego Mikołaja z OSP Myszewo zbierali również pieniądze dla małego Antosia Sterniczuka, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Organizatorem zbiórki był Łukasz Parafiniuk oraz Ewelina Dyrcz-Pompa.

- „Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, pęcherz neurogenny – to schorzenia, które uczyniły codzienność naszego synka codzienną walką o sprawność. Tylko regularność rehabilitacji poskutkuje poprawę zdrowia Antosia” - mówią rodzice chłopca. - „Dlatego prosimy o pomoc. Państwa 1% podatku będzie miał realny wpływ na przyszłość naszego dziecka!” - apelują.

Numer KRS 0000387207 – cel szczegółowy: 1330 Antoni Sterniczuk.

Każdy z nas może pomóc, wpłacając na konto nr 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 z dopiskiem 1330 Antoni Sterniczuk.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Magia Świąt
Magia Świąt 07.12.2020, 15:00
Panie Łukaszu, Pani Ewelino, druhowie i druhny z OSP Myszewo wasz pomysł zasługuje na Wielką pochwałę. Moim skromnym zdaniem cała Polska powinna o was usłyszeć.