Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W zderzeniu osobówki i skutera dwie osoby trafiły do szpitala – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

W zderzeniu osobówki i skutera dwie osoby trafiły do szpitala – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 8 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia resztek szkła z jezdni, a także pomocy innym służbom ratunkowym. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów, w tym śmietnika, śmieci i sadzy w kominie. Ratownicy zabezpieczali miejsca wypadku drogowego, a także miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


 

 

 

Pożar sadzy w kominie w Nowym Stawie.

Do zdarzenia doszło w środę, 18 listopada br. O godzinie 01.21 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Nowym Stawie przy ulicy Broniewskiego.

Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Lipinka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kontroli pieca centralnego ogrzewania. Następnie dwóch ratowników w aparatach ODO poprzez właz dachowy dostało się w pobliże komina i ugasiło pożar sadzy przy użyciu zestawu kominiarskiego. Po wybraniu sadzy z wyczystki kominowej, przewietrzyli obiekt. Kontrola przewodu kominowego kamerą termowizyjną nie wykazała obecności nowych zarzewi ognia. Ratownicy sprawdzili obiekt na obecność CO, jednak pomiar nie wykazał obecności czadu. Po pisemnym przekazaniu miejsca objętego działaniem ratowniczo-gaśniczym lokatorom użytkującym przewód kominowy oraz pouczeniu ich o nie użytkowaniu go do momentu kontroli przez kominiarza, zakończono działania. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 5 ratowników oraz zastęp OSP Lipinka w sile 4 ratowników.

 

 

 

 

Wypadek drogowy z udziałem skutera na Kotarbińskiego.

Do zdarzenia doszło w piątek, 20 listopada br. O godzinie 16.57 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym jednego auta osobowego ze skuterem przy ulicy Kotarbińskiego w Malborku. Zadysponowano 2 zastępy z JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził wypadek drogowy samochodu osobowego marki Toyota Corolla z jednośladem typu skuter. Poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motocyklem. Kierująca samochodem osobowym nie odniosła obrażeń.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym i odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe. Po przyjeździe ZRM przekazano poszkodowane osoby. Na czas trwania akcji ratunkowej wprowadzono ruch wahadłowy. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechał drugi ZRM, który zabrał druga poszkodowaną osobę. Po usunięciu resztek powypadkowych, zakończono działania. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.